Puck i in vitro. Na Starym Rynku zbierali podpisy pod projektem ustawy. W Pucku pojawił się senator Sławomir Rybicki | ZDJĘCIA

Od Pucka rozpoczęło się zbieranie podpisów pod projektem obywatelskim ustawy przywracającej dofinansowanie m.in. in vitro. Poparcie mieszkańców zbierał m.in. senator Sławomir Rybicki.

Senatora w Pucku wspomagali lokalni działacze Platformy Obywatelskiej oraz poseł Kazimierz Plocke, poseł PO z gminy Krokowa. Projekt ustawy „TAK dla In Vitro” zakłada przeznaczanie z budżetu państwa sumy minimum 500 milionów złotych (co roku) na rzecz realizacji programu polityki zdrowotnej leczenia niepłodności.

– Pomóżmy milionom młodych Polek i Polaków być szczęśliwym i cieszyć się potomstwem – apelował senator Sławomir Rybicki na Starym Rynku w Pucku.

W powiecie puckim akcję koordynuje Grzegorz Zamek-Gliszczyński, radny z Władysławowa i członek PO ziemi puckiej. Inauguracja wypadła nieźle, bo w ponad 30 minut swoje podpisy złożyło ok. 40 osób.

– To nie koniec akcji, to dopiero początek – zapewnił dziennikarzy.

Mimo że akcja została zakończona, to wciąż można podpisywać się pod projektem, w powiecie puckim mają zostać uruchomione punkty, w których będzie można samodzielnie wydrukowaną (jest pod adresem www.takdlainvitro.pl) i podpisaną listę zostawić.

R E K L A M A

Tak dla in vitro – akcja w Pucku – GALERIA

Fot. Magdalena GS, slawomirrybicki.pl

One thought on “Puck i in vitro. Na Starym Rynku zbierali podpisy pod projektem ustawy. W Pucku pojawił się senator Sławomir Rybicki | ZDJĘCIA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *