Puck. Fałszywy policjant oszukał 72-latkę. Mieszkanka Pucka straciła oszczędności życia

Oszustwo w Pucku, metodą na policjanta i prokuratora. Ofiarą padła 72-latka, która straciła swoje oszczędności. Mężczyzna powiedział, że pucka policja pracuje nad sprawą fałszowania banknotów przez pracowników banku. Trwają poszukiwania sprawców.

R E K L A M A

Policjanci z puckiej komendy poszukują sprawców oszustwa „metodą na policjanta”, do którego doszło w ostatni listopadowy piątek (12.11.2021) w godzinach popołudniowych na terenie Pucka. To wtedy do 72-letniej mieszkanki Pucka, na telefon stacjonarny zadzwonił mężczyzna podający się za funkcjonariusza policji, informując, że wypłacone z banku pieniądze są fałszywe.

– Następnie do rozmowy włączył się kolejny przestępca, który podał się za prokuratora, który nadzoruje wszelkie czynności w tej sprawie zapewniając wiarygodność wszelkich działań policyjnych – mówi mł. asp. Łukasz Brzeziński, oficer prasowy KPP w Pucku. – W trakcie rozmowy oszust podający się za stróża prawa informował, że funkcjonariusze pracują nad sprawą fałszowania banknotów przez pracowników banku.

Jak mówił oszust, wypłacone przez pucczankę pieniądze, które zabrała do domu, powinny zostać natychmiast mu przekazane.

– Starsza kobieta przekazała reklamówkę z oszczędnościami swojego życia po tym jak oszust zjawi się w jej mieszkaniu – relacjonuje rzecznik puckiej policji.

Prawdziwi funkcjonariusze przyjęli zawiadomienia od pokrzywdzonej. Sprawą zajęli się także kryminalni. Trwają poszukiwania przestępcy.

Śledczy sporządzili rysopis oszusta z Pucka: mężczyzna w wieku około 30-40 lat, wysoki, szczupłej budowy ciała, pociągła twarz, jasne krótkie włosy, zakola na czole. Ubrany w zielono-oliwkową kurtkę z kieszeniami, spodnie koloru ciemnego, czapka z daszkiem koloru jasnego.

Wszystkie osoby, które posiadają informacje mogące pomóc w ustaleniu sprawców tego przestępstwa, proszone są o kontakt telefoniczny z dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Pucku nr tel. tel. 47 742 52 22, e-mail: kpp.puck@gd.policja.gov.pl lub kontakt osobisty.

Jak przypominają policjanci z Pucka: w sytuacji, kiedy zatelefonuje do nas nieznana osoba i poda się za członka rodziny lub policjanta i prosić będzie o przekazanie pieniędzy, należy ROZŁĄCZYĆ SIĘ, a następnie zadzwonić na numer alarmowy 112 i powiadomić o tym fakcie dyżurnego Policji.

– Zwracamy się z apelem, zwłaszcza do osób młodych – informujmy naszych rodziców i dziadków o tym, że są osoby, które mogą próbować wykorzystać ich życzliwość. Powiedzmy im jak zachować się w sytuacji, kiedy ktoś zadzwoni do nich z prośbą o przekazanie dużej kwoty pieniędzy – mówi Łukasz Brzeziński. – Przestępcy modyfikują swoje działania. W ostatnim czasie oprócz metody „na wnuczka” często wykorzystywaną przez nich formą jest oszustwo „na policjanta”. Sprawcy wykorzystują zaufanie społeczeństwa do funkcjonariuszy i wyłudzają pieniądze od starszych osób, podając się za funkcjonariusza Policji lub CBŚP.

fot. KPP w PuckuDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *