Puck będzie miał kolejną fontannę. Tym razem w Parku Kaszubskim. Puck na wakacje 2021 ma mieć nową atrakcję turystyczną

Puck miastem fontann. Kolejna pojawi się w Parku kaszubskim w Pucku i ma być pamiątką po 22. Zjeździe Kaszubów.

R E K L A M A

Nowa fontanna w Pucku powstanie w Parku Kaszubskim – zapowiedziała na facebooku burmistrz Hanna Pruchniewska. Całość ma być gotowa do wakacji 2021 w Pucku.

Pucki wodotrysk stanąć ma w sąsiedztwie pomnika Antoniego Abrahama i oczywiście nawiązywać do regionalnego charakteru tego miejsca.

Jak wynika z zapowiedzi, kaszubska fontanna w Pucku będzie miała napisy w tym właśnie języku – także po polski i Braille’m. Dodatkiem mają być szklane ozdoby z elementami haftu kaszubskiego, a dokładniej szkoły puckiej.

Miasto chce też zmienić część nawierzchni – przejść, które dziś są wyłożone kocimi łbami, a przez to mało funkcjonalne np. dla osób starszych, czy wózków.

– Będzie to taka trwała, praktyczna i miła dla nas wszystkich pamiątka po XXII Zjeździe Kaszubów – zapowiada burmistrz Pucka i dodaje: – Nie chcę zdradzać na razie za dużo szczegółów /lubimy niespodzianki prawda?🙂/ , ale jestem pewna, że się Państwu i fontanna, i zagospodarowanie wokół spodobają.

Przypomnijmy, że w Parku Kaszubskim w Pucku fontanna już była – znajdowała się pod wierzbą, niedaleko wejścia do parku (od str. ul. Męczenników Piaśnicy).

Na DZIENNIKPUCKI.pl przeczytasz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *