Puck będzie miał basen. Koło PCKZiU w Pucku zbuduje go starostwo. | ZDJĘCIA

Koniec marzeń. Puck będzie miał basen. Budowa pływalni koło PCKZiU w Pucku powinna skończyć się w 2025 roku. Kto w nim popływa?

R E K L A M A

W Pucku powstanie basen – zapowiedział dzisiaj starosta pucki Jarosław Białk. Kryta pływalnie znajdzie się przy PCKZiU w Pucku (Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego), ale musimy na nią poczekać do mniej więcej 2025 roku.

– Pomysł basenu chodzi po Pucku pewnie 20 lat albo i więcej – komentuje starosta pucki zapowiadając realizację jednej z najbardziej wymarzonych inwestycji w Pucku.

Jak zwracał uwagę starosta, liczące ponad 10 tysięcy mieszkańców miasto powiatowe nie ma infrastruktury, która obecnie nie jest ekskluzywnym dodatkiem.

Ale nie tylko dlatego Puck będzie mieć basen, bo ten ma być przeznaczony dla uczniów. Przede wszystkim PCKZiU w Pucku i LO w Pucku, ale też pozostałych szkół: miejskich oraz prywatnych (Pozytywne Inicjatywy).

Rada Powiatu Puckiego przeznaczyła 73 tys. na sporządzenie koncepcji. Ta ma być gotowa w tym roku. Do marca 2023 powinna być też gotowa zmiana w planie zagospodarowania tej części, dzięki której można będzie ruszyć z budową basenu. Urzędnicy ze starostwa będą też szukać pieniędzy na dofinansowanie. Jeśli wszystko się uda, budowa ruszy na przełomie lat 2023/2024.

Zakończy prawdopodobnie rok później, ale tu dużą rolę odgrywać będzie aktualna sytuacja na rynku budowlanym.

– To ma być obiekt dedykowany naszym uczniom, przede wszystkim na zajęcia wychowania fizycznego i zajęcia po szkole, które mogłyby się tutaj odbywać – mówi Jarosław Białk.

Basen w Pucku miałby mieć od 4 do 6 torów o długości 25 metrów. To, oprócz prowadzenia lekcji, dawałoby opcję organizacji zawodów pływackich w Pucku.

Popołudniami z pływalni mogliby korzystać wszyscy chętni, nie tylko uczniowie, czy mieszkańcy Pucka.

Basen w Pucku stanąć ma na terenie PCKZiU – mniej więcej za plecami Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w Pucku. Tam też pojawi się kolejny parking dla samochodów – bezpłatny.

Puck będzie miał basen. Zbuduje go starostwo – ZDJĘCIA

Foto. Konrad Kędzior


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *