Puck 2022. Obchody 102. rocznicy Zaślubin Polski z Morzem i polska flaga długości ponad 100 metrów | ZDJĘCIA

Ogromna, 102-metrowa flaga to nowy element na obchodach Zaślubin Polski z Morzem (2022). Nieśli ją maturzyści z I LO w Pucku. – Myślę, że efekt był świetny — komentuje burmistrz Pucka.

R E K L A M A

Bez udziału prezydenta, czy premiera RP świętowano w Pucku 102. rocznicę Zaślubin Polski z Morzem. Wśród gości byli parlamentarzyści, ale też mieszkańcy ziemi puckiej i zaprzyjaźnieni z miastem przyjaciele. Oraz maturzyści z I Liceum Ogólnokształcącego w Pucku, którzy nieśli 102-metrową flagę.

Wymyślił i przywiózł ją do Pucka Andrzej Obalski, a pomysł nad Zatoką Pucką trafił na podatny grunt. Teraz co roku flaga ma być wydłużana o kolejny metr (zgodnie z numerem kolejnej rocznicy obchodów w Pucku) i niezmiennie niesiona przez miasto nad wodę przez najstarszy rocznik uczniów Żeroma w Pucku – maturzystów.

Wielką atrakcją 102. rocznicy Zaślubin w Pucku okazał się występ dwójki 6-latków z Przedszkola Samorządowego w Pucku, które deklamowały wiersz napisany przez nauczycielki, właśnie na Zaślubiny Polski z Morzem. Ich występ zebrała burzę oklasków osób zgromadzonych w porcie rybackim w Pucku.

W Pucku tradycyjnie Liga Morska i Rzeczna uhonorowała swoimi odznaczeniami wyróżniające się osoby. Krzyże Pro Mari Nostro w tym roku otrzymali: inspektor Marynarki Wojennej wiceadmirał Jarosław Ziemiański, wiceadmirał Krzysztof Jaworski, burmistrz Hanna Pruchniewska i Krzysztof Dubrow, dyrektor generalny Hotelu Bryza Resort & Spa w Juracie.

W uroczystości upamiętniającej przyłączenie Pomorza do granic Rzeczypospolitej Polskiej udział wzięli m.in. starosta pucki Jarosław Białk, wicestarosta pucki Tomasz Herrmann.

– Samorządowcy wraz z przedstawicielami gmin i miast ziemi puckiej wzięli udział w oficjalnych uroczystościach, mszy świętej w puckiej farze, złożyli także wspólny wieniec pod pomnikiem generała Józefa Hallera w Pucku w imieniu swoim i mieszkańców naszego regionu

– relacjonują w Starostwie Powiatowym w Pucku

Puck – 102. rocznica Zaślubin Polski z Morzem | ZDJĘCIA

Foto. Miasto Puck | Konrad Kędzior


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *