Andrzej Duda w Pucku i 101. rocznica Zaślubin Polski z Morzem | ZDJĘCIA, WIDEO

Dwukrotnie dziś pod repliką słupka odbyły się uroczystości związane ze 101. rocznicą Zaślubin Polski z Morzem w Pucku. Najpierw kwiaty złożył prezydent Andrzej Duda. Potem odbyła się miejska uroczystość.

R E K L A M A

Z okazji 101. rocznicy Zaślubin Polski z Morzem prezydent Andrzej Duda w Pucku złożył wieniec przed pomnikiem gen. Hallera w Pucku.

– 101 lat temu miała tu miejsce chwila niezwykle podniosła. Generał Józef Haller dokonał Zaślubin Polski z Morzem, tzn. w istocie dokonał objęcia w posiadanie przez odradzającą się Rzeczpospolitą Polską wybrzeża Bałtyku – przypominał w porcie rybackim w Pucku Andrzej Duda. – Dziś śnieg pada tak gęsto, że nie widać nawet zatoki, ale ona jest – jest polska, jest polskie wybrzeże Bałtyku, jest polska Zatoka Pucka. Jest wolna, niepodległa, suwerenna Rzeczpospolita, która dziś stanowi część wolnego świata; która należy do najważniejszych i najsilniejszych na świecie sojuszy, takich jak NATO; która jest dziś częścią Unii Europejskiej i cieszy się szacunkiem oraz przyjaźnią sąsiadów.

Po wyjeździe prezydenta z Pucka w mieście rozpoczęły się rocznicowe obchody, których organizatorem był m.in. magistrat. Msza w kościele, uroczystość pod zaślubinowym słupkiem, a późnym popołudniem koncert patriotycznych pieśni.

Zabrakło wielu elementów, które corocznie towarzyszyły obchodom – te nie mogły się odbyć ze względu na obostrzenia związne z koronawirusem.

101. rocznica Zaślubin Polski z Morzem w Pucku – 10 lutego 2021

Na DZIENNIKPUCKI.pl przeczytasz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *