Powiat pucki. Policja ostrzega: 21-22.08.2021 na drogach więcej korków i patroli

Puccy policjanci ostrzegają przed utrudnieniami w ruchu na drogach powiatu puckiego. W sierpniowy weekend najgorzej może być w okolicach Pucka i Kosakowa. Ale patrole mają być w całym powiecie.

R E K L A M A

W trakcie najbliższego weekendu, w sobotę i niedzielę 21-22.08 na lotnisku w Kosakowie, odbędzie się Lotos Aerobaltic 2021. Ciesząca się sporym zainteresowaniem fanów impreza może sprawić utrudnienia na drogach w gminie Kosakowo. Te spowoduje większe niż zazwyczaj natężeniem ruchu.

– Utrudnień należy spodziewać się głównie w pobliżu dojazdów na teren Lotniska Gdynia – Kosakowo, tj. okolice ulicy Żeromskiego w Kosakowie, a także okolice trakcie najbliższego weekendu — komentuje sierż. Monika Mularska, oficer prasowy KPP w Pucku i podpowiada. – Dla jadących do Gdyni, alternatywą może być dojazd ulicami Pucką oraz Hutniczą.

Przez cały weekend policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej w Pucku, będą czuwać nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym na terenie gminy Kosakowo, szczególnie w okolicy dróg dojazdowych do miejsca odbywania się imprezy.

Mundurowi będą między innymi kierować ruchem oraz go upłynniać.

Także w sobotę odbędzie się w Pucku Światowy Zjazd Kaszubów (2021). I tu kierowcy muszą liczyć się z możliwymi utrudnieniami na drogach miasta. I to już od dość wczesnych godzin, bo po godzinie 10, na stacji PKP Puck zatrzyma się pociąg Transcassubia – z uczestnikami imprezy. Stąd wszyscy przemaszerują głównymi ulicami Pucka w kierunku rynku i portu.

– Z uwagi na powyższe, już od około godziny 10 przewidywane są największe utrudnienia w ruchu — komentuje rzeczniczka KPP Puck. – Puccy policjanci będący na miejscu, zadbają o bezpieczeństwo, zarówno osób biorących udział w przemarszu, jak i pozostałych uczestników ruchu na terenie miasta.

Co w Pucku zrobią policjanci? Zabezpieczą przemarsz, kierując ruchem i będą udrożniać ewentualne zatory, a także czuwać nad bezpieczeństwem podczas całej imprezy.

– Wszyscy, którzy w ten weekend wybierają się na drogi powiatu puckiego, szczególnie w Pucku i Kosakowie, muszą uzbroić się w cierpliwość. Policjanci apelują do kierowców oraz pozostałych uczestników ruchu drogowego o rozwagę i ostrożność. Pamiętajmy też o zachowaniu czujności — apelują w KPP Puck.

Fot. KPP Puck

PUCKA POLICJA – najnowsze wiadomości:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *