Powiat pucki. Dzięki Hiszpanom wróci Mevo. Na rowery czekają: Puck, Władysławowo, Kosakowo. Jak długo?

Mevo wraca do powiatu puckiego. Blisko 4,1 tys. rowerów, też elektrycznych, trafić ma m.in. do Pucka, Władysławowa oraz Kosakowa. Ale jeszcze chwilę poczekamy.

R E K L A M A

Mevo to system, dzięki któremu można wypożyczyć któryś z 4099 rowerów (1000 tradycyjnych i 3099 z napędem elektrycznym) na terenie Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot. Znaleźć je można w 717 stacjach (m.in. w Pucku). Ich liczba zwiększy się z istniejących już 660.

Nowe stacje pojawią się m.in. we Władysławowie, a także nowych gminach, które dołączają do projektu – tu jest nasze Kosakowo.

– Czekamy na szybką i sprawną realizację – skomentował na swoim Facebooku Marcin Majek, wójt gminy Kosakowo.

Tu musimy uzbroić się w cierpliwość.

– Jeżeli nie będzie żadnych odwołań do KIO i umowa zostanie podpisana w styczniu 2022 r., – to pierwsze rowery dla mieszkańców metropolii zostaną udostępnione najpóźniej na wiosnę 2023 r.

Dagmara Kleczewska, kierownik projektu Mevo

W każdej gminie będą też punkty ładowania (w sumie 51), zapewniają w OMGGS. Na pełnej baterii przejechać będzie można 100 km.

– Nowością będzie możliwość wypożyczenia i jazdy na rowerze elektrycznym z rozładowaną baterią (stawki będą liczone jak za rower tradycyjny – wyliczają w OMGGS.

MEVO w powiecie puckim – wypożyczanie i koszty

Rowery IV generacji będzie można wypożyczać za pomocą aplikacji mobilnej (skanowanie kodu QR), urządzeń wyposażonych w technologię NFC lub kart zbliżeniowych, a także przez centrum kontaktu.

Każdy użytkownik będzie mógł zarezerwować rower na maksymalnie 10 minut. Rowery można będzie zwracać także poza stacjami.

Maszyny będą miały 7 biegów (tradycyjne) lub 3 (ze wspomaganiem elektrycznym), zintegrowany hamulec, opony z wkładką antyprzebiciową, koszyk o pojemności min. 10 litrów zabezpieczający mały bagaż z 5 stron.

Cena? Warto przyjrzeć się abonamentowi (w jego ramach dziennie do wykorzystania 120 – rower lub 60 – elektryk minut; po wykorzystaniu minuta kosztować będzie odpowiednio 10 i 20 groszy), choć to nie jedyna opcja:

  • abonament miesięczny – 29,99 zł
  • abonament roczny – 259 zł. 
  • taryfa minutowa – 0,15 zł/min rower; 0,30 zł elektryk
  • taryfa na 48 h – 59 zł (dziennie 480 min. na rowerze, 240 min. elektryk.

W ramach jednego konta będzie można wypożyczyć jeden rower. Nowe Mevo będzie działało w sezonie 9+3 – przez 9 miesięcy 100% floty, od grudnia do końca lutego 50% floty.

Foto. Dziennik Pucki


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *