Powiat pucki: Boże Ciało 2021. Policja zapowiada wzmożone kontrole na drogach. To akcja “Bezpieczny Weekend” | ZDJĘCIA

Nadmorska Kronika Policyjna: W powiecie puckim na Boże Ciało 2021 więcej gości i kierowców więc policja pucka zapowiada wzmożone kontrole na drogach.

R E K L A M A

W przedłużony czerwcowy weekend (2-06 czerwca) na drogach powiatu puckiego o bezpieczeństwo podróżnych będzie dbała większa liczba policjantów puckiej komendy – zapowiada rzecznik.

– Doświadczenia lat minionych wskazują, że w takich okresach znacznie nasila się ruch turystyczno-wypoczynkowy, a tym samym automatycznie zwiększa się ryzyko wzrostu liczby zdarzeń drogowych – mówi mł. asp. Łukasz Brzeziński, oficer prasowy KPP w Pucku

Wzmożonych kontroli puckiej drogówki możemy spodziewać się do niedzieli 6 czerwca włącznie.

– Policjanci zwrócą szczególną uwagę na wykroczenia, które najczęściej są przyczyną zdarzeń drogowych – komentuje rzecznik puckiej policji. – Na drogach spotkamy zatem patrole wyposażone w mierniki prędkości oraz pojazdy wyposażone w wideorejestrator. 

Kontrolowani w czasie Bożego Ciała w powiecie puckim mogą też się spodziewać testów na zawartość alkoholu, a w “uzasadnionych przypadkach” też badania na zawartość środków działających podobnie do alkoholu. 

Policjanci z Pucka przypominają, że gwarantem bezpiecznej podróży jest jazda zgodna z przepisami oraz stosowanie zasady ograniczonego zaufania

POLECAMY:

– Wszelkie zbędne przedmioty powinny znajdować się w bagażniku, na każdą godzinę jazdy należy zrobić krótką, kilkuminutową przerwę – mówi funkcjonariusz KPP Puck. – Jeżeli kierowca czuje znaczne zmęczenie, powinien zrobić dwudziestominutową drzemkę. 

W tym roku długi czerwcowy weekend ma szczególny charakter. Choć nie ma zakazu podróżowania, pamiętajmy o ograniczeniach wynikających z epidemii. Unikajmy dużych skupisk ludzkich i starajmy się zachować dystans społeczny. Planując podróż pamiętajmy, aby zabrać ze sobą maseczki ochronne oraz środki dezynfekcyjne. Będą potrzebne w sklepach i na stacjach benzynowych. 

Motocykliści powinni uważać z prędkością, bo jej nadmierne przekroczenie to najczęstszą przyczyną wypadków z udziałem jednośladów.

– Stosowanie ograniczonego zaufania przez motocyklistów jest szczególnie pożądane. Policjanci dokonają również licznych kontroli motocyklistów – podkreśla Łukasz Brzeziński. – Brak uprawnień będzie bezwzględnie karany. Powodowanie nadmiernego hałasu, naganny stan techniczny, mogą spowodować konieczność odholowania pojazdu i zakończenie weekendowej wycieczki.

Boże Ciało w powiecie puckim i policyjne rady. O czym pamiętać?

Jeśli długo czerwcowy weekend zamierzamy spędzić poza domem, zadbajmy, by odpowiednio zabezpieczyć mieszkanie lub dom.

– Zadbajmy, by po powrocie nie spotkała nas nieprzyjemna niespodzianka – mówi rzecznik puckiej policji. – Nie ma idealnych zabezpieczeń przed włamaniem, ale zawsze sami możemy zminimalizować jego ryzyko.

Najlepszym zabezpieczeniem mieszkania może być… życzliwy sąsiad. Przed wyjazdem warto go poprosić, aby zwrócił uwagę na to, co dzieje się z mieszkaniem podczas naszej nieobecności.

– Poprośmy, żeby co jakiś czas otworzył okna, wieczorem włączył światło, zabrał z wycieraczki gazetki reklamowe i wyjął korespondencję ze skrzynki na listy – wyliczają policjanci z Pucka.

Przed wyjazdem trzeba zamknąć drzwi i okna, także okien dachowe i piwniczne oraz drzwi garażowych, a także pomieszczenia gospodarczych, przez które złodziej może łatwo dostać się do naszego domu.

– Nie nagłaśniajmy informacji o planowanym wyjeździe i nie zostawiajmy tego rodzaju informacji na automatycznej sekretarce – przypomina mł. asp. Łukasz Brzeziński. – Starajmy się nie pozostawiać w mieszkaniu wartościowych przedmiotów ani gotówki. Pamiętajmy też o tym, by zakręcić zawory z wodą i gazem.

Fot. KPP Puck

Nadmorska Kronika Policyjna na DZIENNIKPUCKI.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *