Powiat pucki: akcja “Prędkość” (2021) puckiej drogówki | Nadmorska Kronika Policyjna

23 lutego 2021, we wtorek policja z Pucka prowadzić będzie akcję “Prędkość”. W powiecie puckim chcą wyłapać kierowców z ciężką nogą.

R E K L A M A

Wtorkowe kontrole puckiej policji w nadmorskim powiecie mają określony cel: zmniejszyć zagrożenie bezpieczeństwa na drogach z powodu zbyt szybko pędzących kierowców. A także wyłapanie kierowców, którzy znacznie przekraczają dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym.

– Mundurowi wyposażeni w mierniki prędkości będą patrolować drogi, zwłaszcza w miejscach, w których najczęściej dochodzi do popełniania wykroczeń – komentuje mł. asp. Łukasz Brzeziński, oficer prasowy KPP w Pucku. – Nadzorem objęte zostaną także te trasy, które są wskazywane na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Przypominamy, że sprzyjające warunki atmosferyczne czasami negatywnie wpływają na czujność uczestników ruchu. Do najtragiczniejszych zdarzeń drogowych dochodzi często na prostych odcinkach dróg, na suchej nawierzchni przy dobrych warunkach do jazdy. Przyczyną wypadku zazwyczaj jest nadmierna prędkość.

Co będą sprawdzać funkcjonariusze puckiej drogówki? Zakres jest szeroki. Mundurowi m.in. sprawdzą stan techniczny auta, trzeźwość i to, czy mamy zapięte pasy bezpieczeństwa i czy dzieci są przewożone w fotelikach.

Nadmorska Kronika Policyjna na DZIENNIKPUCKI.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *