Powiat pucki: Akcja “Prędkość” (2021) puckiej policji. Prawie 40 mandatów i jedno prawko mniej

Tylko jeden dzień w maju 2021 drogówka z Pucka prowadziła akcję “Prędkość”. Blisko 40 mandatów i konkluzja: pędzimy na pasach dla pieszych.

R E K L A M A

Policjanci puckiej drogówki przeprowadzili w piątek 14.05.2021 akcję „Prędkość”. Nie była standardowa, bo mundurowi swoje działania zintensyfikowali. Co sprawdzano? Głównie prędkość i zachowanie kierowców na drodze. Okazało się, że kierowcy w powiecie puckim wpadek się nie ustrzegli.

Puccy policjanci ukarali mandatami 38 kierujących – mówi mł. asp. Łukasz Brzeziński, rzecznik prasowy KPP w Pucku. – Mundurowi ujawnili 34 przypadki przekroczenia prędkości przez kierujących, w tym do 30 naruszeń przekroczenia prędkości doszło w rejonie przejścia dla pieszych.

Były też wpadki bardziej spektakularne. Jeden z kierowców na 3 miesiące stracił prawo jazdy, bo w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Podróż samochodem zakończył też inny, który złamał ciążący na nim sądowy zakaz kierowania.

Pucka drogówka wyeliminowała z ruchu kierowcę, który postanowił bez uprawnień wsiąść za kółko. 

Pijani kierowcy w powiecie puckim

Podczas akcji “Prędkość” badano też trzeźwość – w sumie 42 szoferów. Wynik? Bardzo dobry, na korzyść kierujących, bo tylko jeden z nich był w stanie po użyciu alkoholu.

Pucka policja zapowiada, że stosować będzie zasadę zero tolerancji dla brawury na drodze.

– Niemal codziennie słyszymy w mediach, że doszło do kolizji czy wypadku drogowego. Za każdym takim zdarzeniem kryje się tragedia uczestników, ich rodzin, najbliższych – komentuje Łukasz Brzeziński z KPP Puck. – Przeciwdziałając takim sytuacjom, policjanci puckiej drogówki dokładają wszelkich starań, żeby na terenie powiatu takich zdarzeń było jak najmniej. W tym celu edukują, reagują na wszelkie naruszenia przepisów mające wpływ na bezpieczeństwo, a gdy zachodzi konieczność, eliminują z drogi takich kierowców.

Poziom bezpieczeństwa na drogach, oprócz wielu działań podejmowanych przez policjantów, zależy w dużej mierze od nas samych. To my – uczestnicy ruchu, ale również inne osoby – rodzina, znajomi, sąsiedzi mamy realny wpływ na to, czy na polskich drogach będzie bezpiecznie. Każdy sygnał czy zgłoszenie o niebezpieczeństwie na drodze, kierowaniu po alkoholu czy w sposób zagrażający bezpieczeństwu innych użytkowników ruchu będzie traktowany priorytetowo przez policjantów, z należytą starannością i surowości

Fot. KPP Puck

Nadmorska Kronika Policyjna na DZIENNIKPUCKI.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *