Powiat pucki: 30 tysięcy złotych kary dla właściciela siłowni. Sanepid i policja nakryli na gorącym uczynku

W sądzie skończy się sprawa siłowni z Pucka, która otwarta była mimo rządowych zakazów. Otwarty obiekt znaleźli policjanci z Pucka i sanepid. Będzie kara 30 tys. zł?

REKLAMA

Niespodziewany finał niezapowiedzianej i wspólnej kontroli puckiej policji i inspektorów sanepidu z Pucka w jednej z puckich siłowni. Połączone siły obu instytucji do tej pory kontrolowały głównie obiekty handlowe, a teraz skupiły się również na sportowych.

– Urzędnicy wraz z funkcjonariuszami sprawdzali czy przedsiębiorcy oraz przez inne podmioty działalności przestrzegają nowych restrykcji związanych z zakazem prowadzenia poszczególnych form przedsiębiorczości – wyjasnia mł. asp. Łukasz Brzeziński, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pucku.

Od 28 grudnia weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów z 21 grudnia 2020 r., zgodnie z którym do 17 stycznia 2021 r.  obowiązują nowe regulacje w obszarze sportu w ramach walki z koronawirusem.

Niestety dla właścicieli jednego z obiektów nie obeszło się bez problemów. Policjanci z Pucka znaleźli otwarty obiekt, z którego mógł korzystać każdy – nie tylko ci, którzy zawodowo uprawiają sport. Siłka, mimo zakazów związanych z koronawirusem w powiecie puckim, była powszechnie dostępna.

Funkcjonariusze KPP Puck skierują wniosek do sądu o ukaranie właściciela. Za to wykroczenie grozi kara grzywny lub nagany. Ale to może być tylko ułamek ewentualnej kary.

– Odrębną postępowanie w tej sprawie przeprowadzi sanepid, który może nałożyć na organizatora karę administracyjną w wysokości 30 tys. zł -wylicza rzecznik puckiej policji.

To na pewno nie koniec koronawirusowych patroli policji z Pucka i sanepidu, bo właściciele biznesów w powiecie puckim mogą spodziewać się kolejnych nalotów.

– Funkcjonariusze będą prowadzić  je samodzielnie, ale też wspólnie z pracownikami sanepidu – zanzcaza Łukasz Brzeziński. – Ścisłą współpracę  w tym zakresie z sanepidem nawiązaliśmy  od początku pandemii. Dbanie o bezpieczeństwo mieszkańców  pod każdym względem to wspólna sprawa wszystkich instytucji i służb za nie odpowiedzialnych.

fot. KPP Puck

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *