Policjanci z Pucka 1.09.2021 byli pod szkołami. Tak wystartowała „Bezpieczna droga do szkoły”

Nadmorska Kronika Policyjna. Od wrześniowego rana w pobliżu szkół można było spotkać policjantów. Mundurowi m.in. przeprowadzali przez ulicę, przepytywali dzieci i rozdawali im gadżety.

R E K L A M A

Policjanci z powiatu puckiego 1 września 2021 spędzili pod szkołami, w których rozpoczynał się rok szkolny. Tego dnia droga do szkoły i z powrotem staje się dla dziecka stałym elementem życia.

– Droga ta, powinna być bezpieczna, dlatego już od dziś, policjanci pełniący służbę w rejonach szkół, zwracają uwagę na wszystkie nieprawidłowe zachowania uczestników ruchu drogowego, zarówno kierujących jak i pieszych — mówi sierż. Monika Mularska, oficer prasowy KPP w Pucku.

Policjanci m.in. przeprowadzali dzieci przez pasy, przypominali, jak trzeba je pokonać, gdy maluchy jadą na rowerach i omawiali najważniejsze przepisy drogowe.

Funkcjonariusze rozdawali też kolorowe opaski odblaskowe, odpowiadając przy tym na pytania zaciekawionych dzieci.

Są też ostrzeżenia dla kierowców, którym mundurowi przypominają o zachowaniu szczególnej ostrożności przed przejściem dla pieszych.

– Istotnym elementem działań „Bezpieczna droga do szkoły” są również spotkania organizowane z nauczycielami, rodzicami i dziećmi. Zajęcia z policjantami cieszą się dużym zainteresowaniem wśród dzieci, a to dodatkowo służy jeszcze lepszemu zapamiętaniu podstawowych zasad dotyczących ich bezpieczeństwa. Kształtowanie u dzieci właściwych nawyków to żmudna praca, ale opłaca się ją wykonać, bo nawyki te zostają na całe życie.

W ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” w powiecie puckim policjanci będą zwracać uwagę rodziców na kwestie związane z bezpieczeństwem ich pociech w drodze do szkoły oraz w drodze powrotnej do domu.

– Pamiętać należy, że to właśnie rodzice odgrywają najważniejszą rolę w edukacji i kształtowaniu zachowań małego uczestnika ruchu — przypomina rzecznik puckiej policji.

Początek roku szkolnego 2021/2022 w Pucku i akcja policji „Bezpieczna droga do szkoły”:

Fot. Policja Puck

Nadmorska Kronika Policyjna na DZIENNIKPUCKI.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *