Policja i lekarz apelują: nie zbliżaj się do łabędzi na Zatoce Puckiej

Zwracamy się do wszystkich mieszkańców oraz turystów przebywających w Powiecie Puckim o niezbliżanie się do łabędzi na Zatoce Puckiej.

R E K L A M A

Policja z powiatu puckiego apeluje, by unikać kontaktu z łabędziami na Zatoce Puckiej, a także trzymać się z daleka od innych ptaków. Jeśli znajdziemy martwego ptaka, bezwzględnie nie można nam go przenosić. Wystarczy poinformować odpowiednie służby, ewentualnie zrobić zdjęcie lokalizacji.

Jeśli martwe łabędzie (lub inne ptaki) znaleźliśmy na ternie gminy Puck, trzeba to zgłosić po numery telefonów:

  • 601 680 425
  • 796 501 234
  • 607 970 788

W poniedziałek 22 lutego dr Marek Karwacki, powiatowy lekarz weterynarii w Pucku rozszerzył też – do tej pory 10-kilometrowy – obszar zagrożenia:

Za obszar, na którym istnieje zagrożenie wystąpienia choroby zakaźnej zwierząt „Wysoce zjadliwej grypy ptaków” uznaje się Miasto Puck, Miasto Władysławowo, miejscowości w Gminie Wiejskiej Władysławowo: Chałupy, Chłapowo, Jastrzębia Góra, Rozewie, Tupadły, miejscowości w Gminie Jastarnia: Kuźnica, miejscowość w Gminie Wiejskiej Krokowa: Parszkowo, miejscowości w Gminie Wiejskiej Puck: Błądzikowo, Brudzewo, Celbowo, Czarny Młyn, Darzlubie, Gnieżdżewo, Kaczyniec, Łebcz, Mechowo, Mieroszyno, Moście Błota, Mrzezino, Osłonino, Połchowo, Połczyno, Radoszewo, Rekowo Górne Rzucewo, Sławutowo, Sławutówko, Smolno, Starzyno, Starzyński Dwór, Strzelno, Swarzewo, Werblinia, Widlino, Zdrada, Żelistrzewo, miejscowości w Gminie Wiejskiej Kosakowo: Rewa”

Nadmorska Kronika Policyjna na DZIENNIKPUCKI.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *