Podaruj wodę dla Szpitala Puckiego. Akcja sołectwa Łebcz i OSP Łebcz. Pomożesz?

7 i 8 maja w Łebczu akcja charytatywna: zbiórka butelkowanej wody dla Szpitala Puckiego. Do pomocy zaprasza sołtys Łebcza i OSP Łebcz.

R E K L A M A

Każdy mieszkaniec Łebcza może włączyć się w pomoc Szpitalowi Puckiemu, którą organizują sołectwo Łebcz oraz strażacy. W piątek 7 maja i sobotę 8 maja, w sklepach Lewiatan w Łebczu, oraz Tosia i na Zelach będzie można zostawiać butelkowaną wodę. W każdym z punktów handlowych będzie specjalnie wydzielone miejsce, gdzie można zostawić swoje zakupy.

Woda będzie przeznaczona dla chorych na COVID-19 pacjentów Szpitala Puckiego,

– Można podarować całe zgrzewki, lub pojedyncze butelki – mówi Grzegorz Nowicki, sołtys Łebcza. – Każdy, dosłownie każdy, może wesprzeć tę akcję, przynosząc choćby jedną zgrzewkę wody dla szpitala. To akcja od ludzi dla ludzi.

Zebraną wodę do Pucka zawiozą druhowie z OSP Łebcz. W sołectwie gorąco zachęcają do niesienia pomocy i dzielenia się wodą. Pierwsze butelki – mimo że akcja startuje dopiero w piątek – już zjawiły się w strażackiej remizie. To podarunki od lokalnych przedsiębiorców.

Pierwszy był Grzegorz Dodot i jego 504 butelek.

– Pan Grzegorz jest właścicielem tartaku i sklepów na Zelach i Danie. Dziękujemy i ogólnie dostępną akcję przeprowadzamy w piątek i sobotę – przypomina sołtys.

W ślad za sąsiadem podążył też pan Przemek, czyli TAXI Zuch. Swoją część dołożył też radny Sławomir Idkowiak.

Łebcz dla pacjentów szpitala w Pucku!

Przypomnijmy, że szpital od jesieni 2020 jest placówką covidową.

Łebcz pomaga: zbiórka wody dla Szpitala Puckiego

Fot. Wieści z Łebcza

Na DZIENNIKPUCKI.pl przeczytasz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *