Po napadzie w Danii skrył się w Pucku. Tu wytropili go policjanci. Będzie ekstradycja z Pucka?

35-latek wpadł w Pucku. Wcześniej poszukiwany był Europejskim Nakazem Aresztowania za napad z bronią w Danii. W Pucku jeździł samochodem, po narkotykach i alkoholu.

Akcja złapania poszukiwanego w Pucku zaczęła się od informacji, którą otrzymał dzielnicowy z Pucka. Według niej ukrywający się przed organami ścigania i wymiarem sprawiedliwości mężczyzna właśnie ma jeździć nietrzeźwy autem po ulicach Pucka.

– Natychmiast na miejsce ruszył dzielnicowy oraz policjant z zespołu patrolowo-interwencyjnego puckiej komendy. Funkcjonariusze podczas przeszukiwania ulic Pucka zauważyli mercedesa, ruszyli za kierowcą i po krótkiej chwili zatrzymali go – informuje rzecznik policji w Pucku.

Podczas sprawdzania danych kierowcy w systemie okazało się, że siedzący za kierownicą 35-letni mieszkaniec powiatu choszczeńskiego jest poszukiwany na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania za rozbój z użyciem broni na terenie Danii. Według skandynawskiego prawa grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Dodatkowo okazało się, że mężczyzna miał w organizmie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto badanie narkotesterem wykazało, że jest on pod wpływem marihuany. Został więc zatrzymany, a po wytrzeźwieniu, przesłuchany. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Od decyzji sądu zależy czy poszukiwany trafi do aresztu lub zostanie poddany procesowi ekstradycji. 

R E K L A M A

Puck. Poszukiwany europejskim nakazem aresztowania zatrzymany | ZDJĘCIA

Foto. KPP w Pucku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *