Piotr Czaja – superdyrektor Żeroma w gronie 8 najlepszych Dyrektorów Szkół w Polsce

Super wyróżnienie dla dyrektora I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Pucku. Piotr Czaja znalazł się w gronie 8 najlepszych szefów szkół w Polsce!

R E K L A M A

Dyrektor Piotr Czaja rywalizował o tytuł Super Dyrektora 2020 w ogólnopolskim konkursie – ten miał już siódmą edycję – który wspólnie przeprowadziły periodyki: „Dyrektor Szkoły. Miesięcznik Kierowniczej Kadry Oświatowej” oraz „Wczesna Edukacja. Poradnik Dyrektora Przedszkola i Szkoły”.

Ostatecznie wygrała go Ewa Wawrzak – dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Psarach, a dyrektor puckiego Żeroma znalazł się w gronie ośmiu nominowanych.

Czytaj na dziennikpucki.pl:

Piotr Czaja to dla I LO w Pucku osoba szczególna – bo sam jest absolwentem tej szkoły. Zanim zaczął nią kierować, uczył tu wychowania fizycznego. Z powodzeniem promuje wśród swoich uczniów żeglarstwo, tenis ziemny i pływanie. W tej ostatniej dyscyplinie może pochwalić się m.in. tym, że przepłynął wpław Zatokę Pucką!

Jak charakteryzują go w Starostwie Powiatowym w Pucku?

– To osoba odpowiedzialna za urozmaicenie oferty kształcenia szkoły i dostosowanie jej do standardów nowoczesnego nauczania; twórca Lokalnego Centrum Nauczania Kreatywnego, działającego przy placówce w ramach projektu „Zdolni z Pomorza”; propagator współpracy akademickiej z uczelniami wyższymi; koordynator „Sieci doskonalenia zawodowego nauczycieli w Powiecie Puckim”, a przede wszystkim doświadczony pedagog – przyjaciel społeczności szkolnej, której tradycje obecne są wśród mieszkańców Ziemi Puckiej od 70 lat – czytamy w komentarzu.

Celem konkursu jest wyłonienie i ukazanie szerszemu środowisku edukacyjnemu dyrektorów liderów, którzy szukając nowych pomysłów i stosując pionierskie metody, łączą w swych działaniach profesjonalizm skutecznych menedżerów, wychowawców i nauczycieli. 

Bursztynowe Klucze w Pucku – tak wygląda konkurs dla wokalistów z powiatu puckiego:

fot. Starostwo Powiatowe w Pucku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *