Park Kaszubski w Pucku w nowej odsłonie: na wiosnę ma być widać efekty obecnie prowadzonych prac (wizualizacja)

W Parku Kaszubskim w Pucku trwają prace, których efektem ma być roślinna, kolorowa i pachnąca – nowa przestrzeń dla mieszkańców i gości miasta Puck. Kiedy będą widoczne efekty wprowadzanych zmian w Parku Kaszubskim w Pucku?

– Zapewne wielu mieszkańców zauważyło brak krzewów zamykających Park Kaszubski od strony ulicy 1-Maja – poinformowało Miasto Puck.Zapewniamy, że jest to sytuacja chwilowa i konieczna do stworzenia nowej kompozycji. Puste przestrzenie zostaną wypełnione wieloletnimi bylinami i trawami, których kolory i zapachy będą kolejnym elementem wzbogacającym wspólną przestrzeń.

Skąd pomysł na zmiany w Parku Kaszubskim w Pucku?

Podczas spotkań i rozmów mieszkańców Pucka na warsztatach pt. „Zielono mi” zrodził się kwiecisty, kolorowy i pachnący pomysł.

Kiedy Park Kaszubski w Pucku będzie otwarty?

Plany zakładają, że już na wiosnę 2024 r. mieszkańcy miasta Puck i jego goście będą mogli cieszyć się Parkiem Kaszubskim w nowej odsłonie.

– Dzięki pomocy Pracowni zieleni L.and A.rt powstał projekt zagospodarowania przestrzeni publicznej na obszarze objętym rewitalizacją w mieście Puck – informują w puckim magistracie. – Wierzymy, że nowe nasadzenia przyjmą się i wraz z wiosną będą stanowiły dowód na to, że mamy wpływ na zmianę wspólnego otoczenia.

Wraz z nasadzeniami w Parku Kaszubskim w Pucku ma powstać także hotel dla owadów: ten element będzie dodatkowo ozdobiony motywami kaszubskimi.

– Przedstawiamy Państwu poniżej projekt, któremu niebawem mieszkańcy nadadzą realny kształt – dodaje UM Puck. – Projekt „Rewitalizacja Centrum Pucka” dofinansowano ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województw Pomorskiego na lata 2014-2020.

Park Kaszubski w Pucku – wizualizacja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *