Orkan Nadia uderza w powiat pucki. W Rozewiu wieje 130 0 km/h. Wichura łamie drzewa, a na Bałtyku sztorm. Alert RCB

Orkan Nadia uderza w powiat pucki. Meteorolodzy i strażacy ostrzegają przed bardzo silnym wiatrem, który łamie drzewa. Źle może być w sobotę i niedzielę (29-30.01.022).

R E K L A M A

Orkan Nadia w powiecie puckim odczuwalny najbardziej stanie się w sobotni wieczór 29.01.2022, a silny wiatr utrzymywać się ma aż do niedzieli. Silny wiatr w porywach ma osiągać do 120 km/h. Jak w sobotę podał serwis Info Meteo – Elbląg, w Rozewiu Nadia osiągnęła prędkość 111 km/h i nabierała prędkości.

– Możliwe utrudnienia komunikacyjne i przerwy w dostawie prądu. Zabezpiecz wolno stojące rzeczy – informowały rozsyłane alerty RCB w powiecie puckim.

Kto może, powinien zabezpieczyć okna, zdjąć nieprzymocowane przedmioty z parapetów i balkonów, a także przestawić swój samochód spod drzewa.

Strażacy w powiecie puckim czuwają, a za sobą mają m.in. prace przy powalonym drzewie, które wichura przewróciła w Celbowie.

– Czy jesteście przygotowani? Czy na pewno zabezpieczyłeś luźne przedmioty? Gdzie zostawiłaś samochód? – alarmowali w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pucku. – My i wszystkie jednostki OSP jesteśmy dla Was w pełnej gotowości.

Foto. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pucku


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *