Nowe radiowozy dla puckiej policji (2022). Kia Sportage ma być wzmocnieniem drogówki znad Zatoki Puckiej | ZDJĘCIA

Pucka policja ma dwa nowe radiowozy. To Kia Sportage za prawie 500 tysięcy złotych. Jedna z nich trafi do puckiej drogówki, druga pełnić będzie służbę na Półwyspie Helskim.

Dwa samochody policyjne Kia Sportage trafiły do mundurowych z Komendy Powiatowej Policji w Pucku, a teraz – na początku grudnia 2022 – odbyło się ich symboliczne przekazanie.

– Nowoczesne pojazdy zostały zakupione ze środków lokalnych samorządów, które przeznaczyły na ten cel kwotę łącznie ponad 233 tysiące złotych oraz budżetu Komendy Głównej Policji – mówi asp. Łukasz Brzeziński, oficer prasowy KPP w Pucku. – Cała wartość inwestycji wyniosła ponad 490 tysięcy złotych. 

Oba samochody trafią na ulice powiatu puckiego. Radiowóz przeznaczony dla policjantów z Półwyspu Helskiego został dofinansowany w systemie 50/50. Natomiast pojazd dedykowany mundurowym z puckiej drogówki – Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Pucku – został zakupiony w całości z budżetu gminy Puck oraz miasta Władysławowa

Samochody marki Kia Sportage mają silniki benzynowe o pojemności cm³ 1598m mocy netto 110 kW.

Do tego jest: manualna skrzynia biegów, czujniki i kamera cofania, apteczka pierwszej pomocy z rozszerzonym wyposażeniem, koło dojazdowe, a także system łączności radiowej dedykowany dla policji.

Szefowa puckiego garnizonu podinsp. Beata Nienadowska podziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że flota puckiej policji wzbogaciła się o nowe radiowozy. A policjanci, po prezentacji samochodów gościom, wyjechali nimi na patrole.

– Z pewnością radiowozy sprawdzą się w trakcie podejmowanych policyjnych interwencji – komentuje rzecznik policji w Pucku. – Radykalne zmiany w oznakowaniu policyjnych radiowozów uzasadnione są lepszą widocznością, która zwiększy bezpieczeństwo funkcjonariuszy oraz innych użytkowników dróg. Sukcesywna wymiana floty policji na nowoczesną poprawi także komfort pracy funkcjonariuszy, co przełoży się na ich niezawodność np. na krótszy czas dojazdu do miejsca interwencji.

Nowe radiowozy dla policji w Pucku (2022)

W uroczystości przekazania nowych radiowozów dla policji w Pucku wzięli udział:

  • komendant podinsp. Beata Nienadowska,
  • zastępca komendanta powiatowego policji w Pucku nadkom. Krzysztof Hejmowski,
  • wójt gminy Puck Tadeusz Puszkarczuk,
  • burmistrz Władysławowa Roman Kużel,
  • burmistrz Jastarnia Tyberiusz Narkowicz,
  • burmistrz Helu Mirosław Wądołowski,
  • oraz kadra kierownicza komendy policji w Pucku.

R E K L A M A

Nowe radiowozy dla puckiej policji | GALERIA

Foto. Pomorska Policja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *