Nagrody Artystyczne Miasta Puck 2020 wręczone. W tym roku mocno okrojone: Da Capo al Fine z Pucka, bank i M. Borzyszkowska | ZDJĘCIA

Da Capo al Fine z Pucka, Magdalena Borzyszkowska oraz Bank Spółdzielczy w Pucku – oto laureaci Nagrody Artystycznej Miasta Pucka w 2020 roku. Skromna gala odbyła się w Urzędzie Miasta Pucka.

W tym roku, gdy dużo wydarzeń mocno ograniczają obostrzenia związane z koronawirusem, w Pucku gala podsumowująca konkurs dla ludzi związanych z kulturą i sztuką w mieście miała bardzo kameralny wymiar.

Ale miasto Puck nie zapomniało o twórcach. To ich nagrodzono Nagrodą Artystyczną Miasta Puck 2020.

– Gratulujemy i dziękujemy za wsparcie i działania na rzecz kultury w naszym mieście!

komentują urzędnicy z Pucka

Miejska komisja zdecydowała, że wyróżni Magdalenę Borzyszkowską oraz Studio Kultury i Sztuki Da Capo al Fine, które stworzyły dwie łodzianki: Katarzyna Bartoszewicz-Stromska i Magdalena Gawin.

– Każda nagroda doceniająca ciężką pracę na tej płaszczyźnie jest dla nas niesamowitym wyróżnieniem  – skomentowały artystki i trenerki.

Magdalena Borzyszkowska zawodowo jest logopedą, pisze też książki dla dzieci i z dziećmi. Jej najnowsze dzieło to słuchowisko z Puckiem.

– Tak naprawdę dzisiaj odbieramy rzeczywistość głównie za pomocą wzroku, a mnie zależało na tym, by stworzyć coś takiego, co zachęci dzieci do słuchania, stąd pomysł o słuchowisku – wyjaśnia autorka z Pucka.

Laur trafił też do mecenasa sztuki w Pucku. Tę drugą nagrodę otrzymała Adela Michalczyk, prezes zarządu Banku Spółdzielczego w Pucku.

– Nie spodziewałam się, że będę ja i nasza instytucja tak wyróżniona. Bardzo dziękuję – mówiła Adela Michalczyk. – Wszystkim, którzy chcą coś zrobić tutaj, w naszym mieście, czy okolicach, czy na terenie powiatu, staramy się pomóc.

aury i pieniężne premie za działalność artystyczną na rzecz Pucka za to otrzymały: 

Nagrody Artystyczne Miasta Puck 2020: gala w Urzędzie Miasta Pucka:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *