Na Muzycznej Fali w Pucku (2013). Na Starym Rynku muzyczne emocje | ZDJĘCIA

Na Muzycznej Fali – w Pucku zadebiutował konkurs muzyczny dla amatorów. Najlepsza była Małgorzata Prange.

Na Muzycznej Fali w Pucku, to konkurs, który zorganizowało Stowarzyszenie Aktywny Puck. Debiutancki konkurs oprawę miał niezłą, bo artyści występowali na scenie ustawionej na Starym Rynku w Pucku.

Konkursowa komisja najwyżej oceniła talent Małgorzaty Prange. Drugie miejsce wyśpiewała Nina Romanowska. A trzecie to sukces, który odnotować może Anna Kwarta. Czwarty był Alan Wittbrodt, a piąta Paulina Zaborowska.

Na muzycznej fali” to cykl spotkań artystycznych, prezentujących różnorodne formy poetycko-muzyczne, w ramach upowszechniania kultury wśród społeczności lokalnej i turystów. Projekt obejmuje sześć koncertów, które odbywać się będą od lipca do grudnia 2013 r. na Rynku Puckim i w Sali Ratusza. Zadanie dofinansowane ze środków budżetowych miasta Pucka.

Po konkursie odbył się również pierwszy koncert z cyklu Na Muzycznej Fali w wykonaniu Sergieja Kriuczkowa z zespołem Riverboat Ramblers.

– Zaprezentowali szeroki wachlarz utworów światowych standardów muzyki swingowej, jazzu tradycyjnego i bossa novę – wylicza Katarzyna Jabłońska z Aktywnego Pucka. – W repertuarze nie zabrakło granych we własnych opracowaniach największych przebojów muzyki rosyjskiej. Niebanalne aranżacje i oryginalne interpretacje Sergieja Kriuczkowa obdarzonego wyjątkowym głosem, zwanego przez publiczność „Białym Luisem Armstrongiem”, nikogo nie pozostawiły obojętnym. Warto tego artystę spotkać na swej drodze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *