Na Muzycznej Fali w Pucku (2013). Na Starym Rynku muzyczne emocje | ZDJĘCIA

Na Muzycznej Fali – w Pucku zadebiutował konkurs muzyczny dla amatorów. Najlepsza była Małgorzata Prange.

Na Muzycznej Fali w Pucku, to konkurs, który zorganizowało Stowarzyszenie Aktywny Puck. Debiutancki konkurs oprawę miał niezłą, bo artyści występowali na scenie ustawionej na Starym Rynku w Pucku.

Konkursowa komisja najwyżej oceniła talent Małgorzaty Prange. Drugie miejsce wyśpiewała Nina Romanowska. A trzecie to sukces, który odnotować może Anna Kwarta. Czwarty był Alan Wittbrodt, a piąta Paulina Zaborowska.

Na muzycznej fali” to cykl spotkań artystycznych, prezentujących różnorodne formy poetycko-muzyczne, w ramach upowszechniania kultury wśród społeczności lokalnej i turystów. Projekt obejmuje sześć koncertów, które odbywać się będą od lipca do grudnia 2013 r. na Rynku Puckim i w Sali Ratusza. Zadanie dofinansowane ze środków budżetowych miasta Pucka.

Po konkursie odbył się również pierwszy koncert z cyklu Na Muzycznej Fali w wykonaniu Sergieja Kriuczkowa z zespołem Riverboat Ramblers.

– Zaprezentowali szeroki wachlarz utworów światowych standardów muzyki swingowej, jazzu tradycyjnego i bossa novę – wylicza Katarzyna Jabłońska z Aktywnego Pucka. – W repertuarze nie zabrakło granych we własnych opracowaniach największych przebojów muzyki rosyjskiej. Niebanalne aranżacje i oryginalne interpretacje Sergieja Kriuczkowa obdarzonego wyjątkowym głosem, zwanego przez publiczność „Białym Luisem Armstrongiem”, nikogo nie pozostawiły obojętnym. Warto tego artystę spotkać na swej drodze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *