Kradzież w sklepie w Pucku (09.2022). Zabrali towar za 4,5 tys. zł i uciekli

Zuchwała kradzież w dużym sklepie w Pucku (09.2022). Dwaj mężczyźni wynieśli zakupy za 4,5 tys. zł, przeładowali do samochodu, którym uciekła ich koleżanka.

We wrześniowym tygodniu  w Pucku pracownice sklepu wielkopowierzchniowego zauważyły mężczyznę, który wyjeżdżał wózkiem sklepowym. Ten był zapełniony artykułami spożywczymi, a klient ominął stanowiska kasowe.

W opuszczeniu sklepu i wyjazd wózkiem pod zaparkowany przy sklepie pojazd pomógł mu drugi mężczyzna. Na nic zdały się wezwania pracownic o okazanie dowodu zakupu, bo mężczyźni zapakowali towar do pojazdu i odeszli, a kobieta odjechała z parkingu.

Wezwany na miejsce patrol policji z Pucka skontrolował teren i znaleźli samochód z dwiema osobami w środku.

– Policjanci zatrzymali kobietę i mężczyznę, oraz zabezpieczyli skradzione mienie przez nich wcześniej produkty o wartości ponad 4,5 tys. zł. – informuje rzecznik policji w Pucku. – Funkcjonariusze zatrzymali również drugiego mężczyznę biorącego udział w tym procederze.

Mundurowi przeszukali też mieszkania zatrzymanych i w jednym z nich znaleźli kolejne artykuły spożywczo – przemysłowe, chemiczne oraz alkohole.

– Wobec sprawców zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Podejrzanym za popełnione przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do lat 5 – mówi rzecznik KPP w Pucku.

R E K L A M A
Foto. KPP w Pucku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *