Koronawirus w SP w Pucku (listopad 2021). Jeden z nauczycieli jest zakażony. Sprawą zajął się sanepid w Pucku

Jeden z nauczycieli w SP Puck ma koronawirusa – poinformował sanepid w Pucku. Ilu uczniów zostanie objętych kwarantanną? Rodziców indywidualnie informować będą inspektorzy z Pucka.

R E K L A M A

W powiecie puckim od końcówki października regularnie rośnie liczba ujawnionych zakażeń koronawirusem. Także coraz więcej mieszkańców ziemi puckiej zostaje objętych kwarantanną. Już na początku listopada 2021 liczba ta przekroczyła 660 osób. Czy w Pucku przybędą kolejne przymusowo odizolowane osoby?

Niewykluczone, a stać się to może za sprawą jednego z nauczycieli Szkoły Podstawowej im. Mariusza Zaruskiego w Pucku, który został zakażony koronawriusem. O czym część szkolnej społeczności poinformował dyrektor Zdzisław Pruchniewski.

Informację o nauczycielu z koronawirusem pucka szkoła pozyskała z Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w Pucku. W odpowiedzi do sanepidu dyrektor SP Puck zgłosił tzw. “osoby z kontaktu”.

To wszyscy ci, którzy mogli się kontaktować z nauczycielem, który ma wirusa SARS COV-2.

Ilu uczniów potencjalnie może zostać objętych kwarantanną w Pucku? O tym powinniśmy dowiedzieć się najszybciej we wtorek 2 listopada, gdy z rodzicami uczniów zaczną kontaktować się przedstawiciele sanepidu w Pucku.

Jak przekazali nam rodzice uczniów z Pucka, w wiadomości od dyrektora można było przeczytać m.in.

– W najbliższym czasie otrzymacie Państwo na numer telefonu podanego do systemu Librus informację od Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w Pucku dotyczącą nałożenia kwarantanny na Wasze dziecko.

zakomunikował w wiadomości do rodziców dyrektor Zdzisław Pruchniewski

Wtedy też przekazane zostaną szkolne informacje dotyczące sposobów “realizacji zajęć edukacyjnych w klasie”.

Szkoła Podstawowa im. Mariusza Zaruskiego w Pucku

fot. MGS FotoDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *