Koronawirus w powiecie puckim. Walczymy z pandemią – policjanci wraz z sanepidem kontrolują sklepy w Pucku

W piątek 18 września 2020 dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Pucku oraz pracownik Sanepidu skontrolowali kilka sklepów wielkopowierzchniowych na terenie Pucka pod kątem przestrzegania przepisów związanych z COVID-19.

Podczas kontroli mundurowi rozdawali także ulotki zawierające zasady bezpieczeństwa, związane z zapobieganiem rozprzestrzeniania się koronawirusa.

– Przeprowadzone kontrole przyniosły zadowalający wynik – oceniają puccy policjanci. – Funkcjonariusze zwracali uwagę osobom, po tym jak stwierdzili nieprawidłowe noszenie maseczek.

Trwająca pandemia koronawirusa wymusza na wszystkich spore ograniczenia. Obecnie musimy szczególnie uważać, być ostrożni i odpowiedzialni.

KPP Puck

Dzielnicowi z powiatu puckiego systematycznie kontrolują obiekty handlowe oraz usługowe w rejonach służbowych, którymi się opiekują.

Funkcjonariuszez Pucka każdego dnia obecni są w rejonie, gdzie grupują się większe ilości osób. Policyjne patrole dbają o bezpieczeństwo mieszkańców oraz gości odwiedzających powiat pucki.

Policjanci cały czas podkreślają, że obowiązujące ograniczenia oraz nakazy mają na celu ochronę zdrowia i życia nas wszystkich. Przypominają, że nadal panuje pandemia i wysokie ryzyko zarażenia się koronawirusem.

– I choć podczas przeprowadzonych kontroli, funkcjonariusze zastosowali zwrócenie uwagi, to w przypadkach rażącego naruszenia przepisów mogą nałożyć mandat do 500 zł, bądź skierować wniosek do sądu o ukaranie, a także powiadomić inspektora sanitarnego – komentują w KPP Puck.

Grzywna nałożona przez sanepid w Pucku instytucję może sięgnąć nawet 30 tys. zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *