Koronawirus w powiecie puckim. Kontrole policji w puckich sklepach

Dzielnicowi wydziału prewencji KPP w Pucku wraz z pracownikiem puckiego sanepidu dokonali kontroli sklepów pod kątem przestrzegania przepisów związanych z COVID-19.

– Obecnie powiat pucki znajduje się w strefie zagrożonej dodatkowymi obostrzeniami, w związku z czym musimy szczególnie uważać, być ostrożni i odpowiedzialni – informują mundurowi z puckiej komendy. – Dzisiaj (25 września 2020) dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Pucku oraz pracownik sanepidu skontrolowali kilka sklepów w na terenie Pucka.

W trakcie przeprowadzanych kontroli funkcjonariusze zwracali uwagę oraz pouczali osoby, jeśli stwierdzili nieprawidłowe noszenie maseczek.

– Działania miały również charakter edukacyjno – informacyjny, w których trakcie policjanci rozdawali ulotki zawierające zasady bezpieczeństwa, związane z zapobieganiem rozprzestrzeniania się koronawirusa – relacjonują w komendzie w Pucku.

Dzielnicowi z powiatu puckiego systematycznie kontrolują obiekty handlowe oraz usługowe w rejonach służbowych, którymi się opiekują. 


Policjanci z Pucka od początku pandemii koronowirusa w powiecie puckim podkreślają, że obowiązujące ograniczenia oraz nakazy mają na celu ochronę zdrowia i życia nas wszystkich, oraz przypominają, że nadal pandemia nadal panuje a wraz z nią wysokie ryzyko zarażenia się koronawirusem.

– I choć podczas przeprowadzonych kontroli funkcjonariusze zastosowali zwrócenie uwagi, to w przypadkach rażącego naruszenia przepisów mogą nałożyć mandat do 500 zł, bądź skierować wniosek do sądu o ukaranie, a także powiadomić inspektora sanitarnego – informuje KPP w Pucku. – Grzywna nałożona przez tę ostatnią instytucję może sięgnąć nawet 30 tys. zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *