Klub Honorowych Dawców Krwi w Pucku i zbiórka w styczniu 2021 | ZDJĘCIA

Puck. Pierwsza zbiórka krwi w 2021 roku, którą organizował Klub Honorowych Dawców Krwi w Pucku, była szczególna. Bo cenny lek zbierano dla ks. Krzysztofa Stachowskiego, proboszcza z Żarnowca. Oddano prawie 14 litrów, choć chętnych było dużo więcej.

R E K L A M A

Pierwsza z sześciu akcji honorowej zbiórki krwi w Pucku, które w 2021 roku zorganizuje Klub Honorowych Dawców Krwi w Pucku bardzo udana i bardzo tłumna, bo na Starym Rynku w Pucku zjawiło się ok. 70 osób. Nie wszyscy mieli okazję oddać krew i odeszli z kwitkiem.

Choć nie stało się tak z winy Klubu HDK w Pucku.

– Niestety, w wyniku ogromnej frekwencji, osoba decyzyjna zdecydowała, iż liczba osób, która może się zarejestrować jest ograniczona – tłumaczą krwiodawcy z Pucka. – Przykro nam z powodu dzisiejszego zdarzenia. Obiecujemy, iż zrobimy wszystko, by nie dochodziło już więcej do podobnych sytuacji. Przede wszystkim w naszej gestii leży to, by nasi czynni krwiodawcy czuli się komfortowo i mogli oddawać krew.

Ostatecznie udało się przyjąć 49 osób: 19 z nich debiutowało w roli dawców. Krew pobrano od 31 z nich, co dało świetny wynik 13,950 litrów.

Skąd takie tłumy na akcji krew w Pucku?

To przez apel m.in. starosty puckiego Jarosława Białka, który zaapelował by nieść pomoc ks. Krzysztofowi Stachowskiemu, proboszczowi z Żarnowca, który z koronawirusem, w ciężkim stanie, leży w szpitalu w Wejherowie.

Samorządowiec dziękuje każdemu, kto mógł lub chciał pomóc.

– Prawie 14 litrów krwi ofiarowaliście dzisiaj Księdzu Krzysztofowi. JESTEŚCIE WIELCY. Ogromnie dziękuję w Jego imieniu. Było nas ponad 70 osób, a Krwiobus dziennie zdoła obsłużyć 50. Przepraszamy tych, którzy nie mogli oddać – skomentował starosta pucki.

Dla puckiego klubu HDK styczniowa zbiórka była też okazją do wręczenie legitymacji i odznaki “Zasłużony Honorowy Dawca Krwi III Stopnia”. Tę z rąk prezesa Leszka Bryi odebrała Wiesława Bollin.

– Gratulujemy szlachetnej postawy! Jesteśmy wdzięczni za systematyczność i obecność na naszych akcjach. Dziękujemy! – skomentowali członkowie Klub Honorowych Dawców Krwi w Pucku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *