Kaszubskie kolędowanie w Pucku. Wirtualny koncert dzień przed Bożym Narodzeniem. Gość: Mirosław Baka | ZDJĘCIA, WIDEO

Mimo kolejnych rządowych obostrzeń artystyczny Puck się nie poddaje. W przeddzień Bożego Narodzenia 2020 Puck zaprasza na Kaszubskie kolędowanie. Obejrzymy je w internecie.

Mirosław Baka – aktor związany z Trójmiastem – jest gościem specjalnym świątecznego wieczoru, na który zaprasza miasto Puck. Na muzyczny wieczór niestety wybrać się nie będziemy mogli ze względu na obostrzenia związane z koronawirusem w powiecie puckim, które co rusz wprowadza rząd. Ale za to wszystko obejrzymy w internecie, bo całość została już nagrana.

– Kolędy kaszubskie z muzyką Weroniki Korthals do słów Tomasza Fopke z transkrypcją w języku polskim wykona Weronika Korthals z zespołem – informują organizatorzy. – Teksty ks. J. Tischnera, ks. J. Twardowskiego, K. I. Gałczyńskiego i C. K. Norwida przeczyta Mirosław Baka.

Całość nakręcono w Puckim Centrum Kultury, czyli w dawnej hali Puckich Zakładów Mechanicznych sąsiadującej z Urzędem Skarbowym w Pucku. Industrialne wnętrza zostały odpowiednio przygotowane.

– W tle tradycyjna kaszubska łódź – pomeranka „Pucczanka” i tiule, na których pojawią się odniesienia wizualne do współczesnych problemów społecznych, zwłaszcza odczuwalnych w okresie świątecznym , np. bezdomność, ubóstwo – wyliczają w Urzędzie Miasta w Pucku. – Do tego nastrojowe świece, białe stroje, snopy siana.

Reżyseria i scenariusz: Mariusz Jeka.

Całość będzie można obejrzeć w środę 23 grudnia o godz. 18 m.in. na facebooku Miasta Puck – kilknij w obrazek i przenieś się na fanpejdż miasta:

Kaszubskie kolędowanie w Pucku


W dniu 23 grudnia o 18.00 na premierę koncertu “Kaszubskie kolędowanie w Pucku” zapraszają pomorskie.eu oraz Miasto Puck

Kaszubskie kolędowanie w Pucku – tak wyglądało nagranie:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *