Jastarnia. Halina Hirth została honorowym prezesem powiatowego oddziału OSP w Pucku. Piękny gest strażaków | ZDJĘCIA

Po 20 latach z zarządu powiatowego oddziału Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Pucku odchodzi Halina Hirth. Swoją prezes pożegnali strażacy, którzy w Jastarni dali jej też honorowy tytuł.

R E K L A M A

OSP Jastarnia gościła uczestników styczniowego 5. Zjazdu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Pucku. To podczas niego doszło do pokoleniowej zmiany warty na najważniejszym stanowisku tej strażackiej formacji na ziemi puckiej, jak informuje portal powiatu puckiego.

W Jastarni pożegnano druhnę Halinę Hirth, pierwszego prezesa OP Z OSP w Pucku, która swoje stanowisko piastowała nieprzerwanie przez dwie dekady. Na pożegnanie koleżanki i koledzy strażacy z powiatu puckiego obdarzyli ją tytułem honorowego prezesa.

Halina Hirth nie kryła wzruszenia i serdecznie dziękowała za ten piękny gest.

– Mam tylko jedną prośbę. Jak będziecie mieli ochotę się ze mną spotkać, to proszę o zaproszenie, a na pewno przyjadę – zapewniła strażackie grono była prezes.

Halina Hirth od momentu powołania Zarządu Powiatowego w Pucku kierowała jego pracami. I jednocześnie zawodowo byłą przewodniczącą w Zamiejscowym V Wydziale Ksiąg Wieczystych z siedzibą w Pucku. Umiejętnie godziła obie funkcje, poświęcając wolny czas pracy na rzecz strażackiego środowiska. I za to teraz nagrodzili ją druhowie.

Strażacy i zaproszeni na wybory do Jastarni samorządowcy nagrodzili Halinę Hirth salwą braw. Były też kwiaty, prezenty, oraz podziękowania od samorządów i delegacji OSP powiatu puckiego.

Druhny i druhowie, chcę podziękować Wam jeszcze raz. Starałam się serce włożyć w to wszystko, co robiłam. Zawsze byłam przez Was szanowana i starałam się Was szanować.

komentowała honorowa prezes strażaków OSP ziemi puckiej.

Druhna Halina Hirth skończyła 71 lat.

Jastarnia. 5. Zjazd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Pucku – ZDJĘCIA

Foto. MGS Foto


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *