Groźnie wyglądająca kolizja przy zjeździe na Gnieżdżewo na dw216. Na miejscu pracowali strażacy z Pucka i Gnieżdżewa, a także policja

W piątkowy wieczór, 29 września 2023 r. na drodze wojewódzkiej 216, za Puckiej przy zjeździe na Gnieżdżewo, doszło do groźnie wyglądającej kolizji. Na szczęście, pomimo znacznych zniszczeń aut, nikt nie został ranny.

Wezwanie do zdarzenia drogowego na dw216 przy zjeździe na Gnieżdżewo wpłynęło do służb ratunkowych powiatu puckiego około godz. 19:10 w piątek, 29 września 2023 r.

Na miejscu pracowali strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pucku oraz z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gnieżdżewie, którzy m.in. zabezpieczyli miejsce zdarzenia i kierowali ruchem (ten, na czas prowadzonych działań odbywał się wahadłowo). Na miejscu groźnie wyglądającego wypadku pracowali również policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pucku. Co ustalili?

– Pracujący na miejscu policjanci ustalili, że na drodze w kierunku Gnieżdżewa, kierujący Mercedesem nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu Volkswagenem, w wyniku czego doszło do kolizji drogowej – mówi asp. szt. Joanna Samula-Gregorczyk, oficer prasowy KPP w Pucku. – 56-letni kierujący Mercedesem został ukarany mandatem karnym.

Na szczęście nikt nie został ranny, a drobne utrudnienia w ruchu na dw 216 nie potrwały długo, bo już około godz. 20.30 służby ratunkowe powróciły do swoich baz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *