Dzień Kaszubski w Pucku na Starym Rynku (2022). Manijoce, Purtce, Bliza oraz wspólne tańce i Dawid Ogrodnik | ZDJĘCIA

Regionalne święto na Starym Rynku w Pucku. Dzień Kaszubski pełen był muzyki i okazji do tańców. Turystów i mieszkańców nakarmiło Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie z Pucka.

Na Dzień Kaszubski w Pucku (2022) zaprosili wspólnie: miasto Puck, ZKP w Pucku oraz Stowarzyszenie Aktywny Puck. Na Starym Rynku działo się sporo, bo na plenerowej scenie można było posłuchać kaszubskiego disco polo w wykonaniu zespołu Bliza, czy posłuchać regionalnego humoru, o który zadbał kabaret Purtce.

Nie byłoby prawdziwej kaszubskiej imprezy bez zespołu Manijoce i Rafała Potrykusa. Wspólne śpiewanie, recytowanie kaszubskiego alfabetu oraz świetna zabawa…

Niczego nie zabrakło!

O strawę podczas Dnia Kaszubskiego zadbali członkowie ZKP w Pucku, którzy stanęli przy grillu i przygotowali słodki poczęstunek. Chętnych na tradycyjnego kucha, czyli ciasto, było sporo.

Niedzielne popołudnie zakończyła potańcówka z DJ’em Jose Pablo. Do nie tylko kaszubskiej muzyki tańczył kto chciał, lub porwały go nogi.

W tych radosnych pląsach pod pucką sceną nie wszyscy zauważyli, że roztańczonym mieszkańcom i turystom przyglądał się… Dawid Ogrodnik, który niedawno w Pucku wcielił się w rolę ks. Jana Kaczkowskiego.

R E K L A M A

Dzień Kaszubski w Pucku (21.08.2022) | ZDJĘCIA

Foto. Miasto Puck

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *