Dzień Dziecka w powiecie puckim (2022). Starosta Jarosław Białk z Myszką Miki w Szpitalu Puckim i szkole podstawowej w Pucku | ZDJĘCIA

Dzień Dziecka 2022 w powiecie puckim z wyjątkowymi gośćmi w Szpitalu Puckim i Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym. W Pucku dzieci odwiedził starosta Jarosław Białk. Były też prezenty m.in. z Domatówka.

1 czerwca to wyjątkowym dzień w powiatowych jednostkach – podkreślają w Starostwie Powiatowym w Pucku. W SOSW PUCK po raz 18. odbyły się Igrzyska Osób Niepełnosprawnych – tym razem motywem przewodnim był świat baśni i bajek.

– Uczniowie szkoły wzięli udział w wielu zabawach i konkurencjach, a kibicowały im znane i lubiane bajkowe postaci – relacjonują urzędnicy w Pucku.

Tu swojej pomocy dorosłym organizatorom udzielili m.in. licealiści z I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Pucku.

Bawiących się uczniów odwiedził starosta pucki Jarosław Białk, bo Powiat Pucki zorganizował dla uczestników dodatkowe animacje z bajkowymi postaciami, mini disco i zabawę z bańkami mydlanymi.

Obchody Dnia Dziecka na ziemi puckiej w niektórych placówkach są specyficzne i przybierają nieco inny wymiar. Tak było m.in. na Oddziale Pediatrii Szpitala Puckiego.

– Odwiedziliśmy dzieci, które zamiast wspólnej zabawy w dniu swojego święta muszą skupić się na powrocie do zdrowia – informują w Starostwie Powiatowym w Pucku. – Przygotowaliśmy dla nich upominki, by choć trochę rozpromienić ich buzie. Nie zapomnieliśmy też o mamach, które otrzymały od nas książki z przepisami na dania regionalne z naszych partnerskich powiatów.

Wśród szpitalnych prezentów nie zabrakło m.in. poduszeczek przygotowanych przez wolontariuszy z WKKK Domatówko.

R E K L A M A

Dzień Dziecka w powiecie puckim (2022) | ZDJĘCIA

Fot. Powiat Pucki | Konard Kędzior

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *