Na ulicach Pucka policjanci rozdawali prezenty paniom z okazji Dnia Babci (2022) | ZDJĘCIA

Niecodzienna akcja puckich policjantów zorganizowana na Dzień Babci. W Pucku na Starym Rynku mundurowi rozdawali opaski odblaskowe i maseczki.

R E K L A M A

Nietypowe przedsięwzięcie puckich policjantów przeprowadzili funkcjonariusze drogówki KPP w Pucku oraz dzielnicowi.

– Jedną z najbardziej zagrożonych grup należących do uczestników ruchu drogowego są seniorzy – mówi mł. aspirant Łukasz Brzeziński, rzecznik prasowy KPP w Pucku. – Mundurowi przypominali, że szybko zapadający zmrok oraz złe warunki atmosferyczne, czyli śnieg, deszcz i mgła, nie sprzyjają osobom poruszającym się po drogach pieszo.

Policcjanci przypominali, że szybko zapadający zmrok oraz złe warunki atmosferyczne, czyli śnieg, deszcz i mgła, nie sprzyjają osobom poruszającym się po drogach pieszo.

Funkcjonariusze zachęcali do korzystania z elementów odblaskowych bez względu na to, czy poruszamy się w obszarze zabudowanym, czy poza nim.

Ważne jest, by niechronieni uczestnicy ruchu byli widoczni dla zmotoryzowanych użytkowników dróg, a element odblaskowy pozwala zauważyć pieszego ze znacznie większej odległości.

Policjanci z Pucka nie tylko przypominali zasady bezpieczeństwa, ale też rozdawali prezenty.

– Z okazji Dnia Babci w trosce o bezpieczeństwo wszystkie seniorki otrzymały od policjantów opaski odblaskowe oraz maseczki ochronne z najlepszymi życzeniami od wszystkich mundurowych – mówi rzecznik puckiej policji. – Rozdając maseczki, mundurowi doraźnie przeciwdziałają rozprzestrzenianiu się pandemii koronawirusa i dbają o zdrowie seniorów.

Na swojej stronie internetowej mundurowi zamieścili też garść porad dla wszystkich babć w powiecie puckim – pieszych oraz zmtoryzowanych.

Dzień Babci w Pucku (styczeń 2022). Były prezenty od puckiej policji – ZDJĘCIA

Foto. KPP w PuckuDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *