Caritas w Pucku zaprosił na Kolację Wigilijną (2021) dla najuboższych i samotnych z parafii p.w. Św Apostołów Piotra i Pawła w Pucku | ZDJĘCIA

Kolacja Wigilijna w puckiej parafii. Samotnych i ubogich na wspólną wieczerzę i świętowanie zaprosił Parafialny Zespół Caritas w Pucku.

R E K L A M A

Dzięki darom wszystkich osób, które włączyły się w grudniową zbiórkę żywności dla ubogich i samotnych, Parafialny Zespół Caritas w Pucku mógł przygotować wigilijną wieczerzę. Tradycji stało się zadość, gdy w Sali Mario w Pucku rozbrzmiały pierwsze dźwięki świątecznej muzyki.

Dla gości uroczystego poczęstunku, podopiecznych z parafii p.w. Św Apostołów Piotra i Pawła w Pucku, zagrała Pucka Orkiestra Dęta.

– Wszystkich przybyłych przywitał ksiądz proboszcz Jerzy Kunca – relacjonuje Małgorzata Markowska z Caritas w Pucku. – Razem z panem Janem Trofimowiczem złożyliśmy obecnym życzenia świąteczne i odśpiewaliśmy wspólnie kolędy.

Jan Trofimowicz wcielił się też w rolę konferansjera, który rozśpiewał wszystkich gości kolędami i rozbawił różnego rodzaju piosenkami biesiadnymi.

– Wspaniale zadbał o pełną integrację naszych gości – mówi Małgorzata Markowska. – Było mnóstwo śpiewu, konkursy, szczere uśmiechy i gesty życzliwości.

Po skosztowaniu dań wigilijnych i mięsnych, smakowicie przyrządzonych przez Mariusza Cendrowskiego, kucharza Sali Mario, na stołach zagościły swojskie ciasta, którymi potem rozkoszowali się uczestnicy parafialnej wieczerzy.

Tegoroczne świąteczne spotkanie przy wigilijnym stole zorganizowane przez Caritas Puck przebiegło w bardzo miłej atmosferze i przepełnione było życzliwością, uśmiechem i dobrymi słowami płynącymi prosto z serca.

Wyjątkowo humory dopisywały wszystkim bez wyjątku. Było gromkie STO LAT od uczestników spotkania dla ks. proboszcza, pań z Caritasu oraz osób przygotowujących posiłki…

Na zakończenie była wspólna fotografia, paczki dla przybyłych i piosenka “Jak szybko mijają chwile… “.

Trochę łez wzruszeń w niejednym oku się zakręciło…

Cały zespół puckiego parafialnego Caritas składa ogromne podziękowanie wszystkim, którzy mieli choćby niewielki wkład w zorganizowanie i przebieg tego świątecznego dnia.

Szczególne słowa płyną do wszystkich sponsorów i ofiarodawców, do których należą:

  • Laguna s.c. Przetwórstwo ryb Ustarbowski T., Rekowski S.
  • Cukiernia piekarnia Hoffman
  • Wędzenie i przetwórstwo ryb „Rafa” Spółka Jawna
  • Zakład Handlowo – Produkcyjny Ida
    • Benedykt Litwin – owoce i warzywa

– Dzięki Waszej ofiarności mogliśmy ugościć naszych podopiecznych, którzy z radością kosztowali potraw rybnych, i wypieków. Wielkie Bóg Zapłać składa wszystkim Parafialny Zespół Caritas w Pucku.

Małgorzata Markowska

Kolacja Wigilijna w Pucku przygotowana przez Caritas (Boże Narodzenie 2021)

Foto. Małgorzata Markowska, Jan Trofimowicz, Katarzyna Szmyt


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *