Bursztynowa wystawa w puckim ratuszu. Prawdziwe cacka ze złota Bałtyku | ZDJĘCIA

Wystawa “Bursztyn Bałtycki. Dziedzictwo i nowoczesność 2.0” zawitała do Pucka. Będzie można ją oglądać do połowy września 2021

R E K L A M A

Pucki ratusz gości bursztynową wystawę, która znana jest na całym świecie. “Bursztyn Bałtycki. Dziedzictwo i nowoczesność 2.0” pierwsze sukcesy odniosła w maju 2019 na Biennale Sztuki w Wenecji (maj 2019). W wakacje tego samego roku można ja było oglądać w Sali Morskiej Ratusza Głównego w Gdańsku, a teraz wróciła w nowej odsłonie.

– Na wystawie zobaczymy kilkadziesiąt eksponatów wykonanych ze „Złota Bałtyku”, które z sukcesem pokazano w galerii Spazio Sv podczas Biennale Sztuki w Wenecji w maju 2019 roku – informują organizatorzy wystawy w Pucku.

Naturalne formy bursztynu bałtyckiego, replikę spinek podarowanych w Gdańsku Księciu Williamowi, rzeźby wykonane z jednej bryły bursztynu, kamee w bursztynie i nowoczesne oryginalne wzornictwo autorstwa polskich i zagranicznych projektantów oraz studentów Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.


W ramach wystawy będzie można obejrzeć zapis filmowy performance artystycznego La Via Dell’ Ambra Gdańsk- Wenecja 2019 zrealizowanego przez znanych polskich projektantów mody Jolę Słomę i Mirka Trymbulaka oraz Dorotę Gulbierz, znaną polską twórczynię form złotniczych.

Manekiny ubrane w maski ze słynnej weneckiej pracowni Sergio i Massimo Boldrin zaprezentują stroje i biżuterię zainspirowane szlakiem bursztynowym i Wenecją.


Wystawa w Pucku – Stary Rynek, ratusz. Ceny biletów:

  • normalny – 10 zł
  • ulgowy, 60+ – 5 zł
  • ulgowy 60+ z Pucką Kartą Seniora – 1 zł

BURSZTYN BAŁTYCKI Dziedzictwo i nowoczesność – wystawa w puckim ratuszu:

Fot. Miasto Puck | Konrad Kędzior

Na DZIENNIKPUCKI.pl przeczytasz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *