Brutalne pobicie we Władysławowie: jest wyrok dla Pawła G. Sąd w Pucku za łagodny?

Szokujący wyrok: rok więzienia w zawieszeniu na 3 lata oraz zadośćuczynienie w wysokości 2 tys. zł dla Vladyslava S. i 20 tys. zł dla Mykoli S. Dlaczego tylko tyle?

Młody obywatel Ukrainy Mykola S., który wraz z rodziną mieszka we Władysławowie, legalnie pracował jeszcze w wakacje 2019. To właśnie wtedy doszło do okrutnego pobicia, w którym Mykola o włos nie stracił swojego życia. Vladyslav S. także został pobity we wczesnych godzinach rannych 26 sierpnia 2019, ale jego urazy nie były tak poważne, jak te, których doznał jego starszy brat.

O sprawie pisaliśmy już w artykule pt. Brutalne pobicie we Władysławowie: jeden ze sprawców stanął przed sądem.

W piątek, 20 listopada 2020 zapadł wyrok dla jednego ze sprawców brutalnego pobicia we Władysławowie: rok więzienia w zawieszeniu na 3 lata oraz zadośćuczynienie w wysokości 2 tys. zł i 20 tys. zł.

Wyrok szokuje ze względu na jego łagodność, jednakże, jak wyjaśnił prokurator rejonowy Jacek Chmielewski, wszystkie strony wzięły pod uwagę kilka ważnych aspektów: udział oskarżonego w zdarzeniu nie był tak duży, jak współsprawcy pobicia Mykoli, oskarżony Paweł G. przeprosił i wykazał skruchę za swoje czyny, zaoferował wypłacenie zadośćuczynienia pokrzywdzonym, a także wskazał współsprawcę pobicia.

Gdy tylko wyrok się uprawomocni, pucki prokurator zamierza poprowadzić sprawcę przeciwko wskazanemu współsprawcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *