Bezpłatna mammografia w powiecie puckim: grudzień 2020. Gdzie pójść na badania? LISTA ADRESÓW

Od połowy grudnia panie z powiatu puckiego będą mogły skorzystać z bezpłatnych badań mammograficznych. Gdzie pojawi się mobilna pracownia?

Na bezpłatne badania mammograficzne w powiecie puckim, finansowane przez NFZ, w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi w mobilnych pracowniach mammograficznych zaprasza LUX MED.

– Zachęcamy te Panie, które z powodu pandemii nie mogły wykonać badań wcześniej o niezwlekanie z ich realizacją – apeluje Anna Niemirska, Specjalista ds. Marketingu i PR LUX MED Diagnostyka, Region Mammografia. – Tylko systematyczność w przestrzeganiu terminów kolejnych badań mammograficznych pozwala bowiem na wykrycie potencjalnego zagrożenia na bardzo wczesnym etapie rozwoju choroby.

Przypominamy, że grudzień 2020 roku jest ostatnim miesiącem, w którym z badania w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi mogą skorzystać Panie z rocznika 1951.

Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED będzie do dyspozycji Pań w powiecie puckim:

  • Puck – 15 grudnia 2020 w godzinach od 10.00 do 18.15 i 16 grudnia 2020 w godzinach od 8.50 do 16.00  parking przy Puckim Hospicjum pw. św. Ojca Pio, ul. Dziedzictwa Jana Pawła II 12
  • Kosakowo – 15 grudnia 2020 w godzinach od 9.00 do 16.00 przy Ośrodku Zdrowia, ul. S. Żeromskiego 51
  • Władysławowo – 16 grudnia 2020 w godzinach od 9.00 do 16.00 przy budynku Urzędu Miejskiego, ul. Hallera 19
  • Krokowa – 17 grudnia 2020 w godzinach od 9.00 do 15.30 przy Placu Jana Pawła II, ul. Żarnowiecka 29
  • Hel – 17 grudnia 2020 w godzinach od 9.00 do 15.00 przy Hali Widowiskowo-Sportowej, ul. Wuja Klemensa
  • Jastarnia – 18 grudnia 2020 w godzinach od 8.00 do 15.00 przy Miejskim Zarządzie Portu, ul. Portowa 43

W badaniu w ramach Programu mogą wziąć udział Panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi a także:

  • nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy
  • lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy

Aby skorzystać z badania, trzeba wcześniej się zarejestrować. Można telefonicznie (58 666 24 44 – trzeba przygotować dowód osobisty) lub online na: http://www.mammo.pl/formularz.

– Na badanie prosimy zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii – apelują w LUX MEDZIE.

Jak informują organizatorzy mammografii w powiecie puckim: w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Pań oraz personelu medycznego badania są wykonywane z zachowaniem wszelkich przewidzianych prawem i wewnętrznymi procedurami LUX MED środków ostrożności w zakresie zarówno wyposażenia techników w niezbędne środki ochrony osobistej, jak i procedur dezynfekcji pracowni i aparatury diagnostycznej oraz obsługi pacjenta.

W pracowni mogą jednocześnie przebywać tylko trzy Panie,  co zapewnia możliwość utrzymania niezbędnego dystansu.  Przed badaniem pracownicy medyczni mierzą Paniom temperaturę i proszą o wypełnienie ankiety. Do dyspozycji Pań są także środki do dezynfekcji rąk. Prosimy o wyrozumiałość i zrozumienie dla podjętych środków ochrony oraz o stawienie się na badanie w maseczce ochronnej lub przyłbicy, a także w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *