Awanse w puckiej policji. W czasie koronawirusa odebrali je z rąk komendanta w Gdańsku

Puccy policjanci z awansami. W czasie Święta Niepodległości wręczył je komendant wojewódzki, choć z uwagi na koronawirusa wszystko odbyło się w kameralnym gronie.

W środę 11 listopada 2020 komendant wojewódzki policji w Gdańsku z okazji Narodowego Święta Niepodległości wręczył funkcjonariuszom przedterminowe awanse na stopnie służbowe.

– Z uwagi na pandemię koronawirusa uroczystość odbyła się w bardzo wąskim gronie z zachowaniem wszelkich środków ostrożności (w tym maseczek i środków dezynfekujących) – informuje mł. asp. Łukasz Brzeziński z KPP Puck. – Awanse na wyższy stopień służbowy odebrało z rąk nadinsp. Andrzeja Łapińskiego sześciu funkcjonariuszy. Gratulujemy.

11 listopada to idealny moment do przyznania wyróżnień – oceniają puccy policjanci.

– W 2020 roku przypada 102. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. W 1918 roku, po 123 latach niewoli narodowej i powstańczych zrywów wolnościowych Polska odzyskała niepodległość – przypomina rzecznik puckiej policji. – To najważniejsze święto państwowe. Dla wielu Polaków to dzień zadumy nad historią i okazja do wyrażenia uczuć patriotycznych.

 „Dzień 11 listopada, jako rocznica odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego i jako dzień po wsze czasy związany z wielkim imieniem Józefa Piłsudskiego, zwycięskiego Wodza Naczelnego w walkach o wolność Ojczyzny – jest uroczystym Świętem Niepodległości”

głosiła ustawa z 23 kwietnia 1937 roku.

fot. KPP Puck

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *