6. rocznica śmierci ks. Jana Kaczkowskiego. Puck pamięta Johnny’ego. Była wieczornica i wizyta w Sopocie | ZDJĘCIA

Sześć lat temu, w wielkanocny poniedziałek zmarł ks. Jan Kaczkowski. W 2022 Puck pamięta twórcę Puckiego Hospicjum. Była wieczornica i wyjazd do Sopotu.

R E K L A M A

Pamięć o ks. Janie Kaczkowskim, twórcy Puckiego Hospicjum jest żywa nie tylko w siedzibie przy ul. Dziedzictwa Jana Pawła II, ale w Pucku jak i regionie. W 6. rocznicę śmierci kapłana w szczególny sposób wspomnieli go uczniowie Szkoły Podstawowej Małe Morze im. ks. Jana Kaczkowskiego w Pucku.

Uroczystość odbyła się m.in. w obecności rodziców ks. Jana – Johnny’ego.

– To już 6 lat jak ks. Jana Kaczkowskiego nie ma z nami – relacjonują w puckiej szkole. – W piątek 25 marca uczniowie szkoły im. ks. Jana Kaczkowskiego przygotowali wieczornicę upamiętniającą sylwetkę ks. Jana. W dniu dzisiejszym uczniowie odwiedzili grób patrona.

W Puckim Hospicjum rocznicowe obchody rozpoczęły się z tygodniowym wyprzedzeniem i grą terenową, w krórej można było wygrać książki ks. Jana Kaczkowskiego.

– W trakcie swojej posługi duszpasterskiej był blisko chorych, wspierał, stawiał na człowieczeństwo i spełnianie nawet drobnych marzeń i zachcianek Podopiecznych – komentują dziś, w dzień 6. rocznicy w Puckim Hospicjum. – Z dumą kontynuujemy Jego dzieło, dając Chorym promyk nadziei, dbając o Ich godne ostatnie chwile, spełniając marzenia.

6. rocznica śmierci ks. Jana Kaczkowskiego | ZDJĘCIA

Foto. Szkoła Podstawowa Małe Morze im. ks. Jana Kaczkowskiego w Pucku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *