3. Militariada w powiecie puckim. Przenieśli się na YouTube

Militariada 2020 w powiecie puckim tym razem nie w terenie, a przed komputerami i telefonami. Festiwal historii przeniósł się na YouTube.

Przed nami kolejna edycja festiwalu historii militarnej. W tym roku zapraszamy na wersję online, która odbędzie się 25 września 2020 (piątek) o godz. 20:00 na żywo na platformie YouTube na kanale Kaszuby Północne.

– W ciągu dnia zaproponujemy wirtualne spacery wokół kilku wątków z historii – komentuje Barbara Mudlaff, LOT Kaszuby Północne.

3. Militariada w powiecie puckim – będą to:

  • granice Rzeczypospolitej w latach 1920-1939
  • mogiły ziemi puckiej
  • Gryf Pomorski
  • bitwa pod Świecinem
  • cechy obronne zamku/pałacu w Krokowej

Kulminacją dnia będzie spotkanie znawców tematu i możliwość czynnego udziału internautów w dyskusji poprowadzonej przez redaktora.

Impreza daje szansę na wirtualną podróż po historycznych obiektach będących śladami często trudnej i krwawej historii.

Transmisję będzie można oglądać tutaj:

Szlak Historii Militarnej Kaszub Północnych to tematyczny, samochodowy szlak turystyczny, obejmujący miejsca i obiekty związane z dziedzictwem wojennych i wojskowych dziejów powiatu puckiego. Tworzy go ponad osiemdziesiąt punktów, takich jak zabytkowe budowle o charakterze obronnym lub ich ślady oraz pomniki, mogiły, miejsca bitew. Szlak wskazuje miejsca znane oraz licznie odwiedzane, np. cypel Rozewie, cypel Półwyspu Helskiego, na równi z obiektami i wydarzeniami stanowiącymi zapomniane skarby dziedzictwa kultury i historii Północnych Kaszub.

Wydarzenie jest współfinansowane przez Pomorską Regionalną Organizacją Turystyczną, Powiat Pucki i Gminę Krokowa.

3 Militariada w powiecie puckim | fot. LOT Kaszuby Północne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *