Zmarł Mieczysław Prokop. Znany lekarz miał 90 lat

W sobotę, 30 września 2023 r. zmarł lekarz med. Mieczysław Prokop z Władysławowa. Miał 90 lat. Doktor związany był przez lata z działalnością w Szpitalu Puckim.

Wiadomość o śmierci znanego lekarza ze Szpitala Puckiego wywołała ogromne poczucie straty.

– Ze smutkiem przyjęliśmy informację o śmierci lek. Mieczysława Prokopa, który niegdyś pełnił funkcję Ordynatora Oddziału Chirurgii w naszej placówce – poinformował Szpital Pucki. – W swojej karierze zawodowej pracował również w Libii, poradni we Władysławowie, a w ostatnich latach swojej zawodowej kariery w Izbie Przyjęć Szpitala Puckiego.

Pracownicy puckiego szpitala wspominają doktora Prokopa jako człowieka o wielkim sercu dla pacjentów i personelu.

– Niesamowity lekarz posiadający intuicję chirurgiczną. Nie liczył czasu w pracy. W każdej chwili można było liczyć na jego pomoc i wsparcie. Bardzo cenił zdanie i opinię personelu medycznego. Wyjątkowy człowiek – wyliczają w Szpitalu Puckim.

Fot. Szpital Pucki

Ostatnie pożegnanie lek. Mieczysława Prokopa

Pogrzeb lek. Mieczysława Prokopa odbędzie się w czwartek, 5 października 203 r. o godz. 13. w kościele p.w. Wniebowzięcia N.M.P. we Władysławowie. Różaniec w dniu pogrzebu o godz. 12 w kaplicy. Pochówek po mszy św. na cmentarzu komunalnym we Władysławowie.

Rodzina zmarłego prosi, aby zamiast kwiatów złożyć ofiarę na Puckie Hospicjum.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *