Zespół Patrick’s Hat i Treblers: irlandzka muzyka i taniec w KCK w Pierwoszynie

17 marca na całym świecie obchodzone jest święto Irlandii – Dzień Świętego Patryka. Tydzień później, bo w niedzielę, 24 marca 2024 r. świętowano także w gminie Kosakowo. To właśnie w Kosakowskim Centrum Kultury w Pierwoszynie odbył się koncert kwartetu (skrzypce, gitara, kontrabas, perkusja) Patrick’s Hat przy akompaniamencie tańca irlandzkiego w wykonaniu pań z grupy Treblers. Wisienką na “irlandzkim” torcie był pyszny poczęstunek przygotowany dla wszystkich gości.

Wydarzenie zorganizowane przez mieszkańca Mostów Marka Kunca ucieszyło zarówno uszy, jak i oczy, miłośników kultury irlandzkiej, którzy spędzili niedzielny wieczór w Kosakowskim Centrum Kultury w Pierwoszynie. Na widowni zasiedli mieszkańcy powiatu puckiego, jego samorządowcy, a także Irlandczyk z krwi i kości, który po koncercie podszedł do muzyków i tancerek, by pogratulować im świetnego show.

Koncert przypadł do gustu także staroście puckiemu.

– Przed kilkoma dniami byliśmy na koncercie muzyki polskiej w Pucku, i tam wszyscy razem stwierdziliśmy, że muzyka to jest język zrozumiały dla wszystkich ludzi na całym świecie. Po tamtym koncercie muzyki polskiej uznaliśmy, że słuchając muzyki polskiej, Polska jest przepiękna – powiedział nam Jarosław Białk. – Natomiast po dzisiejszym wieczorze irlandzkim, słuchając muzyki irlandzkiej, uznajemy, że Irlandia jest równie piękna!

Wieczór zrobił wrażenie także na wójcie gminy Kosakowo.

– Wydarzenie zostało w 100% organizowane przez pana Marka, prezesa Stowarzyszenia Port Mechelinki. Zebrało się tu bardzo wielu mieszkańców, zaproszonych gości i to, co tak naprawdę cieszy, to fakt, że koncert takiej, typowej muzyki irlandzkiej dotarł także do gminy Kosakowo – mówi Marcin Majek. – To był niesamowity koncert i piękny pokaz taneczny. Myślę, że wszyscy, obecni tutaj, wyszli naprawdę zadowoleni.

W zespole Patrick’s Hat można było podziwiać:

  • wirtuozerską grę skrzypka – Piotra Macha (na co dzień koncertmistrza słupskiej filharmonii),
  • Mateusza Otczyka grającego na gitarze akustycznej i śpiewającego,
  • Jarosława Stokowskiego grającego na kontrabasie, oraz
  • Jędrzeja Szmeltera czarującego muzykę z instrumentów perkusyjnych.

Natomiast taniec irlandzki był w wykonaniu członkiń grupy Treblers. To warszawski zespół tańca irlandzkiego założony w 2012 roku, kiedy to tancerze znanych i cenionych warszawskich zespołów połączyli siły i zaczęli razem tworzyć choreografie. Nazwa zespołu pochodzi od podstawowego elementu tanecznego w stepie – “treble”. Pośród wielu sukcesów na ich koncie znajduje się jeden z najnowszych – występ podczas “Światełka do nieba” na głównej scenie tegorocznego finału WOŚP w Warszawie.

– Chyba nie ma osoby, która z Kosakowskiego Centrum Kultury wyszłaby bez uśmiechu na twarzy. Za nami fantastyczny koncert zespołu Patrick’s Hat, który został urozmaicony występem dziewczyn z Treblers. Widzowie czuli się niczym na muzycznym spacerze po zielonej wyspie! Dziękujemy Patrick’s Hat i Treblers! – mówi organizator Marek Kunc. – Bardzo dziękuję także Bistro Biały Młyn za przygotowanie pysznego cateringu oraz Monic Caffe & Gelato w Mechelinkach za pomoc w kolportażu biletów!


Fot. Magdalena Gębka-Scuffins

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *