Żelistrzewo to najpiękniejsza wieś na Pomorzu! Zwyciężyli w konkursie “Piękna Wieś Pomorska 2023”

We wtorek, 3 października 2023 r. odbyła się uroczysta gala 30. edycji konkursu Piękna Wieś Pomorska, podczas której ogłoszone zostały wyniki, a także wręczono nagrody. Sołtys Żelistrzewa, w asyście wójta gminy Puck oraz starosty puckiego dumnie reprezentowali najpiękniejszą wieś na Pomorzu.

To już 30. edycja konkursu Piękna Wieś Pomorska, której organizatorem jest Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, zaś partnerami merytorycznymi i organizacyjnymi są urzędy gmin i starostwa powiatowe w województwie pomorskim. Do wygrania było 30 tys. zł! I właśnie tę nagrodę zdobyło Żelistrzewo!

– Panie i Panowie, Dziewczęta i Chłopcy! Wszyscy mieszkańcy Żelistrzewa! Od dziś mamy przyjemność mieszkać w Najpiękniejszej Wsi Województwa Pomorskiego – ogłosił sołtys Żelistrzewa na facebookowym fanpage’u. – Po wielu latach starania osiągnęliśmy wymarzony sukces.

Także i starosta pucki nie ociągał się z gratulacjami dla Żelistrzewa: sołtysa i mieszkańców.

– Od dzisiaj śmiało można nazywać tę miejscowość najpiękniejszą na Pomorzu! Zwyciężyła bowiem w konkursie “Piękna Wieś Pomorska 2023” – ogłosił Jarosław Białk. – Gratuluję sołtysowi Szymonowi Dettlaffowi zjednoczenia mieszkańców i zachęcenia lokalnej społeczności do zaprezentowania walorów wsi oraz toczącego się w niej życia społecznego i kulturalnego. Doceniła to komisja gminna, powiatowa i wreszcie wojewódzka.

Fot. Sołectwo Żelistrzewo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *