Zabójstwo 6-latka w Gdyni: poszukiwany Grzegorz Borys. Trwa obława na poszukiwanego i podejrzewanego o zabójstwo 6-letniego syna

W piątek, 20 października 2023 roku na osiedlu Fikakowo w Gdyni rozegrał się prawdziwy dramat. W jednym z mieszkań matka odkryła ciało sześcioletniego syna. Olek miał ranę ciętą szyi. Służby ratunkowe zostały wezwane natychmiast po koszmarnym odkryciu, jednak na pomoc było za późno. Dziecko już nie żyło. Od tamtej pory wszystkie służby poszukują, podejrzewanego o tę zbrodnię, ojca sześciolatka – Grzegorza Borysa.

Funkcjonariusze od razu rozpoczęli poszukiwania ojca Olka, gdyż to on podejrzewany jest o dokonanie brutalnego morderstwa. W mediach podano jego imię i nazwisko, opublikowano też zdjęcia. Szybko okazało się, że 44-latek pracował jako czynny żołnierz Wojska Polskiego w Komendzie Portu Wojennego w Gdyni.

W poszukiwania mężczyzny zaangażowano maksymalne siły i środki, jednak podejrzewany Grzegorz Borys od tamtej pory jest nieuchwytny. Stąd też apel policji o rozpowszechnienie wizerunku mężczyzny i niezwłoczny telefon pod nr 112 w razie jego zobaczenia.

Zabójstwo 6-latka w Gdyni

– Od piątku, od momentu zgłoszenia, trwa akcja poszukiwawcza za poszukiwanym, podejrzanym o zabójstwo mężczyzną, 44-letnim Grzegorzem Borysem – informują w Komendzie Powiatowej Policji w Pucku. – Na tę chwilę nad zatrzymaniem tego mężczyzny pracuje blisko 1000 funkcjonariuszy. To nie tylko policjanci, ale również żołnierze, strażnicy leśni, strażacy oraz te grupy poszukiwawcze, na które zawsze możemy liczyć, gdy trwają poszukiwania. Policjanci są zdeterminowani, stąd też tak duże siły i środki.

Odzew po publikacji wizerunku jest bardzo duży, a wszystkie napływające informacje są bardzo dokładnie weryfikowane przez policjantów. Niestety, nie doprowadziły one na tę chwilę do przełomu, niemniej jednak są bardzo ważne.

– Nad sprawą równolegle pracują śledczy oraz kryminalni, którzy weryfikują przekazywane przez społeczeństwo informacje na temat poszukiwanego mężczyzny – dodaje KPP w Pucku. – Prosimy o informacje na temat miejsca przebywania mężczyzny, którego wizerunek jest publikowany. Każda informacja jest przez policjantów weryfikowana.

Co robić w przypadku zauważenia poszukiwanego Grzegorza Borysa? Jak pomóc policji?

Nie ujmować mężczyzny samodzielnie, to zadanie dla policjantów. Najważniejsze jest bezpieczeństwo osobiste. Prosimy o zadzwonienie na numer alarmowy 112 – informuje policja. – Nie przyjeżdżać z „ciekawości” w miejsca, gdzie trwają poszukiwania. Zakłóca to pracę policjantów, którzy swoją uwagę muszą kierować na nowe osoby, które pojawiają się w danym miejscu.

Poszukiwany Grzegorz Borys podejrzany o zabójstwo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *