Z Torunia na Półwysep Helski skradzionym BMW: turyści z kujawsko-pomorskiego i nielegalne wakacje nad morzem

To przepis jak nie spędzać wakacji nad morzem. 35-latek najpierw ukradł BMW w Toruniu. Potem zabrał znajomych i pojechał do Chałup. Odpoczynek nad Bałtykiem turyści urozmaicili sobie alkoholem i narkotykami, po czym stwierdzili, że pojadą na Półwysep Helski, gdzie m.in. okradli stację benzynową.

To już kolejny raz, kiedy na terenie powiatu puckiego zadziały się sceny jak z filmu. We wrześniu 2023 r. na ulicach powiatu doszło do pościgu policyjnego za pijanym kierowcą z małopolski, którego finałem było dachowanie. O zdarzeniu można przeczytać w artykule pt. Dachowanie w Celbowie: 20-latek z Małopolski usłyszał zarzuty, na rozprawę poczeka w areszcie

Skradzione BMW, alkohol, narkotyki i kradzież

W sobotę, 25 listopada 2023 r. policjanci z puckiej komendy otrzymali zgłoszenie o kradzieży paliwa na stacji w Jastarni: kierujący BMW po zatankowaniu odjechał ze stacji nie płacąc za paliwo.

– Policjanci z puckiej drogówki zatrzymali do kontroli we Władysławowie wskazany w zgłoszeniu samochód – mówi asp. szt. Joanna Samula-Gregorczyk, oficer prasowy KPP w Pucku. – Ustalili, że BMW zostało skradzione i jest poszukiwane przez toruńską policję. Po sprawdzeniu okazało się, że 35-letni mieszkaniec powiatu toruńskiego prowadził pojazd mając prawie promil alkoholu w organizmie. Kierowca był również pod wpływem amfetaminy.

Kradzione BMW z Torunia: pasażer z narkotykami

Podczas kontroli drogowej kierowcy skradzionego BMW, puccy policjanci przeszukali także auto i jego pasażerów. Przy 24-letniej pasażerce policjanci znaleźli mefedron i morfinę. Policjanci zatrzymali kierowcę i pasażerów pojazdu, a następnie osadzili w policyjnej celi.

35-letni mieszkaniec powiatu toruńskiego dobrowolnie poddał się zaproponowanej przez prokuratora karze dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wpłacenia pieniędzy w kwocie 5 tys. zł na rzecz funduszu pomocy pokrzywdzonym oraz pomocy postpenitencjarnej i karę grzywny – mówi asp. szt. Joanna Samula-GregorczykWobec 24-letniej pasażerki prokurator ustalił karę nawiązki w kwocie 2 tys. zł na rzecz funduszu pomocy pokrzywdzonym oraz pomocy postpenitencjarnej i karę grzywny.

Fot. KPP w Pucku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *