Wypadek we Władysławowie: kompletnie pijany kierowca Audi wbił się w dom na ul. Młyńskiej

W sobotę, 3 lutego 2024 r. policjanci z puckiej drogówki pojechali do Władysławowa na ul. Młyńską – do zgłoszenia kolizji drogowej. Tam zastali osobówkę, która wjechała w budynek mieszkalny, uszkadzając przy tym ogrodzenie oraz jego elementy.

– Mundurowi ustalili, że kierujący osobowym Audi to 22-letni obywatel Mołdawii, który nie zachował środków ostrożności podczas jazdy i wjechał na posesję przy ul. Młyńskiej – mówi asp. sztab. Joanna Samula-Gregorczyk, oficer prasowy KPP w Pucku. – Po przebadaniu obywatela Mołdawii, który mieszka w powiecie puckim, okazało się, że prowadził pod wpływem alkoholu, mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Całe szczęście, że nikomu nic się nie stało, a straty są jedynie materialne. Pijany kierowca został zatrzymany i umieszczony w policyjnej celi.

Co grozi za jazdę po pijaku? Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości sąd może:

  • orzec karę grzywny,
  • orzec karę ograniczenia wolności lub
  • orzec karę pozbawienia wolności do lat 2.

Oprócz tego sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych lub pojazdów mechanicznych określonego rodzaju na okres od 1 roku do lat 10.

– Osoby siadające za kierownicą pod wpływem alkoholu stanowią ogromne zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę – mówi asp. sztab. Joanna Samula-Gregorczyk. – Wsiadając za kierownicę, bądźmy świadomymi użytkownikami dróg. Nietrzeźwy kierujący jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Nieodpowiedzialna decyzja, aby wsiąść za kółko po wypiciu nawet niewielkiej ilości alkoholu, może mieć tragiczne skutki.


Fot. KPP w Pucku

One thought on “Wypadek we Władysławowie: kompletnie pijany kierowca Audi wbił się w dom na ul. Młyńskiej

  1. you are truly a just right webmaster The site loading speed is incredible It kind of feels that youre doing any distinctive trick In addition The contents are masterwork you have done a great activity in this matter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *