Wyjątkowa lekcja w SOSW w Pucku: mundurowi z puckiej komendy policji przygotowali dla uczniów nie lada zajęcia

Puccy policjanci odwiedzili uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Pucku, by opowiedzieć dzieciom o swojej pracy i przekazać informacje wpływające na budowanie ich poczucia bezpieczeństwa.

Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Pucku wraz z policjantką zajmująca się profilaktyką społeczną i z dzielnicowymi z puckiej komendy, odwiedzili podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno–Wychowawczego w Pucku we wtorek, 24 października 2023 r., by przez wspólne rozmowy budować ich poczucie bezpieczeństwa.

Podczas spotkania pani naczelnik z ogromnym zaangażowaniem opowiadała o roli policjanta i zadaniach każdego z mundurowych, który pełni służbę w powiecie puckim. Chętnie podawała przykłady z codziennej służby policjantów i dopytywała uczniów o ich doświadczenia z udziałem funkcjonariuszy, dopowiadała o wszystkich możliwościach, kiedy funkcjonariusz pomaga i chroni. Swoimi wypowiedziami wprowadzała uczniów w ogromne zaciekawienie.

– W ramach prowadzonych działań „Świeć przykładem – noś odblaski” policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną omówiła zasady bezpiecznego przebywania na drodze przypominając szczególnie o zasadach bezpiecznego poruszania się po ulicy – mówi asp. szt. Joanna Samula-Gregorczyk, oficer prasowy KPP w Pucku. – Przypominała wszystkim dzieciom, jak ważne jest używanie elementów odblaskowych, przechodzenie przez jezdnię w miejscu wyznaczonym i którą stroną drogi powinien poruszać się pieszy.

Dzielnicowi chętnie uczestniczyli w przedstawianiu scenek bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię, podczas których zaangażowani uczniowie mówili o zasadach prawidłowego przechodzenia z sygnalizacją świetlną (jak i bez niej). Dzielnicowi z puckiej komendy pokazywali uczniom sprzęt policyjny i omawiali zasady używania np. kajdanek. Uczniowie z zaciekawieniem i ekscytacją oglądali kajdanki, które chcieli przymierzać. Na koniec wszyscy uczniowie otrzymali od policjantów elementy odblaskowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *