Wszystkich Świętych na drogach powiatu puckiego: wzmożone kontrole policyjne wykazały brak pijanych kierowców, jednak 8. z nich i tak zarobiło mandaty. Za co?

Podczas Wszystkich Świętych 2023 policjanci prowadzili wzmożone patrole na drogach powiatu puckiego. 111 kierujących zostało przebadanych na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, przeprowadzono także 28. kontroli drogowych: mandatami karnymi ukarano 8. kierowców.

W środę, 1 listopada 2023 r., w dzień Wszystkich Świętych, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego w Komendzie Powiatowej Policji w Pucku realizowali zadania polegające na zapewnieniu bezpieczeństwa i porządku na drogach powiatu puckiego.

– Na drogach prowadzących do nekropolii, oprócz wzmożonego ruchu pojazdów, wzmożony był także ruch pieszych. Policjanci ujawniali i eliminowali nieprawidłowe zachowania oraz zapewniali płynność ruchu w pobliżu cmentarzy – mówi asp. szt. Joanna Samula-Gregorczyk, oficer prasowy KPP w Pucku. – W  miejscach występowania znaczących spowolnień i utrudnień mundurowi kierowali ruchem w celu zintensyfikowania przepływu pojazdów.  Reagowali na wykroczenia popełniane przez uczestników ruchu drogowego, w tym w szczególności zwracali uwagę na kierowców, którzy nie przestrzegali ograniczeń prędkości. Działania policjantów z puckiej drogówki koncentrowały się również na ujawnianiu i eliminowaniu z ruchu kierowców będących pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka.

Podczas prowadzonych działań policyjnych, kierowano także apele do kierujących, by prowadząc samochód nie jeździli „na pamięć”; zwłaszcza w rejonach cmentarzy, na drogach dojazdowych do nekropolii, niekiedy na głównych ciągach komunikacyjnych, gdzie mogły zostać wprowadzone zmiany w organizacji ruchu.

Mundurowi przypominali także pieszym, aby zachowywali większą ostrożność w rejonie przejść dla pieszych i wspominali o znaczącym wpływie noszenia elementów odblaskowych na nieoświetlonych odcinkach dróg w terenie zabudowanym oraz uważali na kieszonkowców.

– We Wszystkich Świętych 2023 na terenie powiatu puckiego funkcjonariusze przeprowadzili 28 kontroli drogowych. Mandatami karnymi ukarali ośmiu kierowców – tłumaczy asp. szt. Joanna Samula-Gregorczyk. – Policjanci ukarali 31-latka z powiatu puckiego, który zdecydował się prowadzić pojazd przeciwnie do kierunku jazdy. Czterech kierowców zostało ukaranych za niedostosowanie się do ograniczeń prędkości. Mundurowi przebadali także 111 kierowców na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *