Wsiadł za kółko bez prawka, nie zatrzymał się do kontroli.. Później już było tylko z górki, bo ilość przestępstw zaczęła się mnożyć

Mundurowi ustalili, że 30-letni kierujący z powiatu wejherowskiego posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Puccy policjanci wszczęli więc poszukiwania zbiega i zawiadomili o zdarzeniu sąsiednie jednostki policji.

We wtorek, 30 stycznia 2024 r. znów wskoczył na radar niebieskomundurowych. Tym razem to policjanci z Rumi zatrzymali do kontroli poszukiwanego przez puckich policjantów mężczyznę. 30-latek nie dawał za wygraną, podjął kolejną próbę ucieczki, a ta skończyła się potrąceniem policjanta!

– Podczas zatrzymania 30-latek ruszył swoim samochodem uderzając nadkolem samochodu w nogę policjanta – poinformowali policjanci z Pucka. – W wyniku podjętych przez policjantów czynności, 30-letni mieszkaniec powiatu wejherowskiego został obezwładniony i zatrzymany.

30-latek z powiatu wejherowskiego nadal nie dawał za wygraną. Obezwładniony i zatrzymany, dorzucił do swojego konta wykroczeń i przestępstw znieważanie policjantów na służbie.

Sprawę “niesfornego” kierowcy bez uprawnień prowadzą policjanci z Pucka. Dochodzeniowiec z puckiej komendy zawnioskował do sądu o tymczasowy areszt dla młodego mężczyzny, któremu postawiono zarzuty:

  • naruszenia sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych,
  • niezatrzymania się do kontroli drogowej,
  • czynną napaść na funkcjonariuszy oraz
  • znieważenia policjantów.

Decyzją sądu 30-latek z powiatu wejherowskiego został aresztowany na trzy miesiące.

Fot. KPP w Pucku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *