Wojewódzkie obchody święta Krajowej Administracji Skarbowej 2023 odbyły się w Pucku. Ślubowanie, flaga od wojewody i strzały na Zatoce Puckiej

Pomorska Krajowa Administracja Skarbowa świętowała tym razem w Pucku. Na lądzie ślubowanie złożyli nowi funkcjonariusze, natomiast część tych z najdłuższym stażem pożegnała się ze sztandarem. Widowiskowo było też na Zatoce Puckiej i molo, gdzie odbyła się inscenizacja widowiskowej akcji uzbrojonych członków służby celno-skarbowej.

Obchody Dnia Krajowej Administracji Skarbowej w 2023 roku przypadły na 21 września (czwartek), a pomorski oddział Krajowej Administracji Skarbowej świętował w wielkim stylu w Pucku w poniedziałek, 25 września 2023 r. Tu do służby wstąpili nowi funkcjonariusze, inni cieszyli się z awansów, a kilkoro urzędników po kilkudziesięciu latach “pożegnało się ze sztandarem”.

– KAS na co dzień zajmuje się dwoma rodzajami działalności. Urzędy Skarbowe to wsparcie podatników w wywiązywaniu się z codziennych obowiązków względem fiskusa. Oprócz tego mamy funkcjonariuszy: służby celno-skarbowej, czyli to nasze zbrojne ramię. Tu już nie wspieramy, a zwalczamy przestępczość podatkową, celną, hazardową. Nie pozwalamy na to, żeby ktoś, kto działa niezgodnie z prawem, omija swoje obowiązki względem fiskusa, funkcjonował tutaj na Pomorzu – powiedziała Barbara Bętkowska-Cela, dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Gdańsku.

Święto Krajowej Administracji Skarbowej odbyło się w Pucku

Każdego roku KAS wybiera inną miejscowość na obchody swojego święta. Tym razem wybór padł na Puck – plac w porcie, przy pomniku generała Józefa Hallera. Podczas uroczystości KAS w Pucku na ręce dyrektor Urzędu Skarbowego w Tczewie trafiła specjalna polska flaga. Tę, w imieniu wojewody Dariusza Drelicha, przekazał wicewojewoda Aleksander Jankowski w ramach akcji “Łączy nas służba. Razem pod dumną biało czerwoną” zainicjowanej w Pucku.

– Proszę, by byłą przekazywana kolejnym służbom mundurowym świętującym ważne dla nas wszystkich rocznice i daty. Niech jej widok umacnia poczucie wspólnoty i ducha solidarności, będzie natchnieniem do umacniania suwerennej Rzeczypospolitej. Impulsem do pracy dla dobra nowoczesnego państwa, gotowego do podejmowania wyzwań przyszłości – mówił Aleksander Jankowski.

Fotogaleria z obchodów święta Krajowej Administracji Skarbowej 2023 w Pucku:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *